Најдоброто од оваа недела во „Актуалдадид iPhone“

лого-новости-ајфон

Оваа недела се карактеризира со тоа што има малку вести за Apple, нешто нормално како што се приближува Божиќ. Она за што многу сме разговарале е Црниот петок и од iPhone News што го имаме биле навремено информирани за сите новости и понуди. Овие понуди не само што беа достапни до петок, туку и во повеќето случаи, тие се продолжуваат до утре понеделник.

Во текот на овој месец, неколку се измени кои се ажурирани или стигнаа до Сидија. Во „Актуалидад iPhone“ создадовме компилација со најдобрите измени што се веќе компатибилни со iOS 9. Некои од нив ни ги нудат истите функции како и другите измени што денес сè уште не се компатибилни со iOS 9 бидејќи се чини дека развивачот се откажа од измени. Објавивме и компилација со 5 најдобри теми за WinterBoard мора да се обидеш.

Говорејќи за следниот iPhone, малку по малку се појавуваат нови концепти поврзани со следниот модел што ќе го замени сегашниот. Поточно, ви прикажавме слики од iPhone 6k, концепт за iPhone со физичка тастатура, што многу loversубители на BlackBerry би го поздравиле со раширени раце. Но, ние не разговаравме само за концепти оваа недела, туку исто така почнуваат да кружат гласини кои го сугерираат тоа следниот iPhone 7 можеби нема приклучок за слушалки.

Бидејќи започнаа гласините минатата недела во кои се наведува дека Apple веќе го подготвува производството на новиот Apple Watch 2, единствената вест поврзана со овој уред ни покажува студија за употреба направена од корисниците на Apple Watch Apple.

Конечно, ако следите со Црната фрида, ние ќе ви покажеме список на апликации што ќе бидат достапни со значителен попуст до денес во недела. Ако сте сеуште неодлучни, не одолговлекувајте ако сакате да заштедите неколку евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.