[Giveaway] Освојте iPhone 13 128GB и некои AirPods Pro со Actualidad iPhone и Idealo

Подароци за iPhone 13 и Airpods 3 Gen

По повод црниот петок, во Actualidad iPhone ви носиме неверојатна лотарија во соработка со Idealo (види основи). Тоа е уникатна прилика каде што можете освои iPhone 13 од 128 GB и некои AirPods Pro.

Како да влезете во томболата

Времетраењето на извлекувањето ќе биде продолжено од среда, 17 ноември до вторник, 23 ноември 2021 година, а за да учествувате, ќе треба да следите една од сметките на социјалните медиуми Idealo и Actualidad iPhone.

Меѓу некои од барањата е и обврската да имате над 18 години, како и адресата за испорака на наградата да биде на шпанска територија. За да ги знаете останатите основи, консултирајте се со врската што ја наведовме погоре.

Спецификации на iPhone 13 од 128 GB

Новиот iPhone 13 има еден од најдобрите екрани на пазарот, со големина од 6,1 инчи и панел од типот OLED, тој е идеален екран за уживање во омилената мултимедијална содржина, играње игри и навигација со спектакуларен квалитет на сликата. Екранот не само што автоматски се прилагодува на амбиенталната светлина со менување на неговата осветленост, туку ја менува и нијансата според амбиенталната светлина. Камерата има двојна леќа, со широк агол и ултра широк агол со кои ќе ги добиете најдобрите фотографии благодарение на оптичката стабилизација, интелигентниот HDR режим и ноќниот режим кој ви овозможува да добивате фотографии со одличен квалитет дури и во услови многу слабо осветлување .

Сето ова не би можело да функционира без најнапредниот процесор кој постои во моментов за мобилни телефони. Чипот A15 Bionic обезбедува долги години врвни перформанси за да можете секогаш да уживате во вашите омилени филмови и игри. Алуминозната структура на iPhone 13 го прави многу лесен, а неговото предно стакло Ceramic Shield е посилно од кога било. Исто така, благодарение на IP68 сертификатот не треба да се плашите од несреќи со вода.

Спецификации на третата генерација на AirPods

Новите слушалки на Apple ја вклучуваат најновата достапна технологија. Со дизајн сличен на оној на AirPods Pro, но без силиконски влошки за кои на многумина им е непријатно, овие AirPods 3 имаат адаптивни EQ, просторно аудио и контроли на допирПокрај тоа што можете да давате инструкции на Siri преку вашиот глас со командата „Hey Siri“ без да мора да ги допирате. Неговата автономија од 6 часа со едно полнење ќе ве однесе насекаде со вашата омилена музика и подкасти, со вкупно 30 часа автономија благодарение на неговата футрола за полнење компатибилна со технологијата MagSafe.

И да не ја заборавиме магијата на Apple, бидејќи поврзувањето на слушалките со iPhone е прашање на отворање на капакот и притискање на екранот на вашиот мобилен телефон. автоматски ќе ги поврзете на сите ваши уреди на Apple. И ќе можете автоматски да се префрлате од еден уред на друг, без да мора да се движите низ менијата за поставки или да го деактивирате Bluetooth за да можете да го поврзете со друг уред.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.