Сликата со ознака iPhone 13 протече на мрежата

IPhone 13 камера во нов концепт

Можно е до сега никој да не биде изненаден од името што новиот модел на iPhone ќе го има следниот септември. Во овој случај слика протечена од ДуанРуи повторно на неговиот Твитер профил го покажува името на iPhone 13. Ова сигурно ќе биде името на следниот модел на iPhone, оставајќи ги настрана оние што се обложуваа на лансирање на iPhone 12S и не, не зборуваме за тоа дали подобрувањата ќе бидат споредливи со iPhone 12S или iPhone 13.

Сликата со ознака iPhone 13 протече на мрежата

iPhone 13

Точно е дека етикетата или поточно сликата прикажана во ова истекување Може да изгледа донекаде ретуширано или доктирано поради појавата на испрекината линија заедно со долната етикета Но, јасно е дека протекувањата на DuanRui минатата година со iPhone 12 беа многу слични и ништо не може официјално да се потврди додека Apple не го покаже тоа, но ние сме убедени дека конечно би можело да биде името на следниот модел на iPhone.

Самиот ДуанРуи објаснува во истиот твит дека тоа не е фаќање направено од него, но тој е убеден дека може да биде тотално реално. Seeе видиме што конечно ќе се случи, што мислите вие?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.