На 19 јуни Епл премиерно го прикажува документарниот филм „Татковци“ на Епл ТВ +

Документарен филм Apple TV +

Како што минуваат месеците, Apple продолжува да објавува нови содржини на својот стриминг видео сервис, услуга што во моментов ги парализира сите продукции, како и останатите услуги, па веројатно е дека за неколку месеци нема да се обучува никаква содржина и ако се направи, тоа ќе биде со капка по капка.

Покрај сериите и повремениот филм, на Епл ТВ + имаме на располагање и непарниот документарец. Оваа категорија ќе добие нова на 19 јуни, нов документарец со наслов Dads (татковци), лансирање што се случува два дена пред одбележувањето на Денот на таткото во САД.

https://twitter.com/BryceDHoward/status/1258894648270979072

Овој документарец е Во режија на актерката Брис Далас Хауард, ќерка на популарниот филмски режисер Рон Хауард. Некои од најпознатите дела на овој режисер се Врба, Ракети, Аполо 13, Прекрасен ум, кодот на Да Винчи, Ангели и демони, Пекол, Темната кула.

Овој документарец, како што го опиша Apple, е „уникатен и забавен“ филм што ни го покажува менување на улогата на татковството низ целиот свет. Овој документарец ни прикажува низа американски познати личности како Jimими Фалон, Нил Патрик, Кими Кимел, Конан О'Брајан и Вил Смит, меѓу другите, каде што ги прикажуваат своите искуства како родители, освен што раскажуваат како поминале во нивното детство. Овој документарец е дел од договорот што Apple го постигна со Imagine Documentaries, продуцентска куќа водена од семејството Хауард.

Ден на таткото не се слави во сите земји во ист ден. Додека е во Шпанија, Италија и Португалија (покрај другите земји) се слави на 19 март, во многу други како Аргентина, Чиле, Колумбија, Костарика, Куба, Еквадор, Гватемала, Мексико, Панама, Порто Рико, Венецуела и Соединетите држави. Соединетите држави (покрај многу други земји) овој празник се наоѓа на третата недела од јуни, што годинава паѓа на 21 јуни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.