Не, iPhone 13 не покажува процент на батерија во статусната лента

 

Неколку часа пред почетокот на презентацијата на нови модели iPhone 13, iPad и Apple Watch Циркулираше слика на мрежата во која можете да видите iPhone со процент на батерија веднаш до засекот, во статусната лента.

На крајот на краиштата, се чини дека с be е лажно истекување, барем по дифолт на уредот. Сите Сликите од екранот што можеме да ги видиме на iPhone 13 и новиот iPhone 13 Pro с still уште не го покажуваат процентот на батерија иn горниот десно, што покажува дека тоа нема да биде случај.

Дали корисникот во поставките за конфигурација може да ги додаде овие информации за батеријата во статусната лента? Па, ние не го знаеме ова во моментов, но она што изгледа јасно е дека симулаторот Xcode 13 за новиот iPhone 13 Pro Max има широк простор за да ги прикаже информациите за покривање и лентите за Wi-Fi. Засега, оние што се надеваа дека ќе ги видат овие информации за батеријата со процентот што с do уште не се фрлаат, може да биде додадена опција во конфигурацијата што овозможува да се прикаже.

Засега, она што ни е јасно е дека опцијата за додавање или бришење на оваа информација (процент на батерија) на iPhone телефони кои немаат изрез, тој е достапен, така што оние што сакаат да ги видат овие информации не треба да губат надеж. За нешто помалку од една недела ќе се ослободиме од сомнежите кога ќе почнат да се гледаат првите прегледи на новиот iPhone 13, сигурно во некои од нив ќе видиме дали е можно или не да се додадат овие информации во статусната лента.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.