Некои апликации почнуваат да нудат додатоци за XL за iPadOS 15

Додатоци за IPadOS 15

iPadOS 15 го зголеми продуктивноста на оперативниот систем во однос на iPadOS 14. Интеграцијата на библиотеката со апликации или редизајниран мултитаскинг ја направи работата на iPad многу поефикасна и во исто време побрза и покорисна за корисникот. Друга новина што пристигна се Додатоци за XL, поголем што овозможува да се прикажат повеќе информации од сите видови и што програмерите можат да ги креираат за нивните апликации. Всушност, многу апликации се ажурираат и објавуваат сопствени додатоци во XL формат како Работи 3, Фантастично или морковско време.

Повеќе содржини на додатоците за XL за iPad со iPadOS 15

Сега можете да поставите виџети помеѓу апликациите на вашиот iPad. Достапни се и во поголема големина за целосно искористување на екранот.

Работи 3, на iPadOS 15

Things 3 е една од најсимнуваните апликации за продуктивност на App Store. Пред неколку дена беше ажурирана во верзија 3.15 и воведе нови функции за уреди со iOS 15 и iPadOS 15. Неговите додатоци за XL за iPad се достапни во оваа верзија. Се работи за виџетот Тогаш а другото нуди единствена листа за да видите повеќе содржини за нашите списоци.

Со само еден поглед, можеме да ги видиме нашите списоци долж екранот и да пристапиме до нив и да комуницираме со елементите од почетниот екран. Покрај тоа, овие додатоци може да се модифицираат во однос на нивната Тема или директно да пристапат до создавање нови задачи.

Youtube и неговиот додаток XL

YouTube исто така ги објави своите додатоци за XL за iPadOS 15. Покрај YouTube, тие добиваат и нови додатоци на Google Photos. Тие ќе бидат достапни во наредните денови и ќе ги имаат истите функционалности како оние што се веќе достапни денес, но во поголема големина. Во случај на YouTube, ни овозможува пристап до неодамна слушана музика, изведувачи и албуми. Во случај на „Фотографии на Google“, можеме да ги имаме сликите што ги сакаме во големи димензии за да му дадат допир на персонализација на нашиот iPad.

Апликациите Flexibits исто така добија нови додатоци. Во случај на Фантастика, можете да пристапите до многу поголем календар со посебен дел во кој се појавуваат сите настани означени со соодветната категорија и календар. Покрај тоа, овозможува пристап до телематски состаноци со притискање на копче.

Со код за боја, Fantastical ви овозможува да ги сортирате деновите во неделата врз основа на настаните што ги имате и колку сте зафатени во тие денови. Со овие додатоци XL, оваа содржина може да се пристапи лесно и визуелно.

Фантастично - Календар и задачи (врска со AppStore)
Фантастично - Календар и задачислободен
Поврзана статија:
IOS 15 и iPadOS 15 се тука, ова е с you што треба да знаете пред ажурирање

Додаток за морков за време

Конечно имаме CARROT Weather, различна апликација за проверка на времето. Преку графика и икони од секаков вид има за цел да даде целосна временска прогноза. Со новото ажурирање, додадени се два виџети XL кои можат да ја подобрат неговата работа со повеќе информации преку претплатите Premium и Ultra.

Фантастично - Календар и задачи (врска со AppStore)
Фантастично - Календар и задачислободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.