Некои корисници би имале проблеми со екранот на iPhone 14 Pro

Проблем со екранот на iPhone 14 Pro

Многумина од вас, среќни, ќе најдат iPhone 14 на своите новогодишни елки во овие празнични денови, знак дека несомнено добро се однесувавте... Но, се чини дека најдобриот iPhone, досега, од Apple има некој друг проблем. .. Дали сме пред нова екранот? некои корисници пријавуваат некои мистериозни линии на екраните на нивниот iPhone 14 Pro. Продолжете да читате дека ви ги кажуваме сите детали.

Како што можете да видите во претходниот твит, овој корисник на iPhone 14 Pro пријавил дека кога му се вклучил екранот на iPhone, без потреба од целосно исклучување, гледате хоризонтални линии на екранот како оној што можете да го видите на сликата што ја предводи оваа објава. Проблем што може да биде од екранот, но по некои далечински тестови со Apple се чини дека се отфрлени. Од поддршка од јаболкото тоа му го кажале ќе го избрише целиот уред, но се чини дека сè уште го имате истиот проблем откако ќе го вратите вашиот iPhone 14.

Во темата на Reddit каде за прв пат беше пријавен овој проблем, некои корисници коментираат дека проблемот е уште почест кога претходно биле прегледани многу видеа на iPhone, т.е. кога екранот на уредот е „принуден“. Очигледно не е грешка што доаѓа од принудување нешто, екранот на iPhone треба да се држи без проблеми, но иако поддршката на Apple зборува за дефект на софтверот, проблемот може да биде мешавина од хардвер и софтвер. И ти, Дали сте забележале некој сличен проблем на вашите уреди? Дали сте се обратиле до Apple Store за сличен проблем? Ве читаме во коментарите...

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.