Некои корисници добиваат погрешно предупредување „полн простор“ по ажурирањето на iOS 15

Грешка во iOS 15

Изгледа неверојатно, но дури и објавување безброј пред-финални бета верзии за сите корисници, од време на време «бубачки»Во конечната верзија на некои важни ажурирања на софтверот на Apple. И ќе биде дека тие не биле тестирани, неуспешни и модифицирани.

Па, се чини дека во iOS 15 и iPadOS 15, грешката е занемарена од програмерите, бидејќи некои корисници почнаа да се жалат дека откако ги ажурираа своите iPhone и iPad -и оваа недела, добиваат предупредување за «Складиштето за iPhone (или iPad) е скоро полноКога всушност тие имаат многу бесплатно складирање.

Многу корисници на iPhone и iPad известуваат на социјалните мрежи за малку curубопитна грешка што се појавува откако ќе ги ажурираат своите уреди iOS 15 o iPadOS 15На Излезе дека се појавува предупредување што предупредува дека меморијата на уредот е речиси полна, кога навистина не е.

И за жал, не можете да го „избришете“ ова предупредување од екранот со поставки, бидејќи вашиот уред има многу слободен простор, но iOS мисли дека не е. Дури и ако сепак избришете нешто друго и ослободите уште малку простор, предупредувањето постојано се појавува погрешно.

Тимот за поддршка на Apple веќе е свесен за грешката. Во моментов, с all што направија е да ги советува корисниците што се соочуваат со овој проблем рестартирајте ги вашите уреди, но се чини дека таквото решение не е изводливо во повеќето случаи, и продолжува да се појавува предупредувањето „складирањето на iPhone речиси полно“.

Несомнено во Купертино веќе работат на решавање на оваа мала грешка, и сигурни сме дека наскоро ќе лансираат мало ажурирање и iOS 15 и iPadOS 15 за да се реши нередот, и со тоа да исчезне досадното предупредување дека ви снемува бесплатно складирање кога навистина не е.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.