Некои корисници имаат проблеми со пребарувањето на Apple Music

Епл Музика

Во текот на ова попладне, има некои корисници кои доживуваат проблеми со пребарување музика на Apple Music. Проблемот обично се појавува кога барате нова музика во апликацијата Музика на iPhone, iPod Touch или iPad. Apple не собира никакви грешки на својата веб-страница за услуги, па затоа е непознато што се случува. Во секој случај, Apple обично објавува и дека има неуспех кога е присутен некое време, така што тие може да ја ажурираат страницата во кое било време за да покажат дека има некаков проблем во Apple Music.

Се обидов да направам пребарувања на мојот iPhone и на мојот iPad и не забележав никакви проблеми со пребарувањата. Curубопитно, имав празен екран во делот За тебе неколку секунди, со текст на англиски јазик што укажува на тоа дека има проблем. Промена на јазичето и повторно избирање на истиот, проблемот исчезна за мене. Но, дека не успеав да потврдам, не значи дека не постои, бидејќи во MacRumors и во многу блогови со јаболкова тематика тие веќе го имаа ова.

Се чини дека сè покажува дека грешката е во сервери за јаболка, така порано или подоцна ситуацијата ќе се врати во нормала, на ист начин како што се случи минатата недела со проблемот Safari, и iOS и OS X. Рестартирање на iPhone, iPod Touch или iPad не го решава неуспехот, како и тоа не затворете ја апликацијата од мултитаскинг и повторно отворете ја.

Овој неуспех се јавува кратко време откако претплатничките корисници не беа во можност да користат Apple Music неколку часа и само неколку дена откако iTunes Radio беше исклучено засекогаш. Без сомнение, не можам да ја пронајдам посакуваната музика, не мислам дека тоа е најдобриот начин да започнат да ја користат услугата сите оние што се претплатиле по затворањето на iTunes Radio. Нека Apple ги стави батериите, работите како што се.

Дали проблемот ве погодува?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јован dijo

  Еве еден од погодените

 2.   Нак Ник dijo

  Јас сум од Аргентина и за жал тоа влијаеше врз мене. Морав да ја барам музиката од Mac. За среќа, тоа е готово. Беше попладне.

 3.   Пабло Апарисио dijo

  Здраво. Ова важи за сите музички услуги за стриминг. Не преземате датотека засекогаш. Го преземате за да го слушате додека продолжувате да плаќате. Ако не, за 9,99 € месечно може да преземете 1.000 € 10 дискови, што заработува вкупно 10.000 € за еден месец и ќе ги чувате засекогаш.

  Честитка.