Некои корисници имаат проблеми со FaceTime на iOS 13.4

Во последно време се чини невозможно да се најде верзија на iOS која е без контроверзии во однос на функционалностите што се појавуваат и исчезнуваат на „магичен“ начин без компанијата Купертино да обезбеди точни информации за тоа. Во ова време на затворање, особено е важно да имаме контакт со нашиот народ преку телематски алтернативи. Една од овие алтернативи е FaceTime, услугата за видео повици на Apple што се појавува како важна алтернатива на конкуренцијата на iOS и macOS уредите. Како и да е, Многу корисници пријавуваат проблеми кога користат FaceTime на постари уреди, и iPhone и iPad со инсталиран iOS 13.4.

Curубопитно е, бидејќи очигледно корисниците кои користат iOS 13.3.1 немаат проблем да контактираат со iPhone и iPad кои се со стари верзии на iOS, како што е iOS 10 на пример. Поконкретно, се чини дека проблемот секогаш се случува со уредите кои работат со iOS 9.3.6, сепак, Apple не спомена дека оваа можност престана да работи, всушност апликациите се сè уште присутни. Оваа грешка е преместена и во macOS Catalina 10.15.4. Она што во суштина се случува е тоа што не ви дозволува да остварите повик до овие уреди, како да немаат можности за FaceTime.

Ова скоро секогаш ги погодува постарите лица, бидејќи тие немаат тенденција да ги менуваат мобилните телефони толку брзо како корисниците на средна возраст. Или најмалите дома, кои го наследуваат тој iPhone што е со нас толку долго, но повеќе не ни дава толку одлична услуга. Штета што FaceTime ги претставува овие грешки во исто време деликатно, особено затоа што компанијата Купертино не спомна дека овој капацитет престанува да биде присутен од еден на друг ден, а уште помалку издаде изјава за тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.