Неколку промени за iPad Pro и iPad Mini според протекувањето

Јаболко недостасува датумите за кои се шпекулираше во последните неколку недели во врска со новите производи во опсегот iPad и MacBook. Толку многу што скоро го земаме здраво за готово дека овие протекувања се само производ на имагинацијата на „аналитичарите“ жедни за насловни страници.

Сепак, ажурираните информации продолжуваат да пристигнуваат во врска со ова и ние секогаш сакаме да ве информираме за најновите информации. Во оваа прилика, сè укажува на тоа дека промените во надворешноста на iPad Pro и iPad Mini ќе бидат занемарливи или скоро занемарливи, Дали е во ред за вас што Apple ги забави иновациите во овие производи?

„Пропуштачот“ Сони Диксон, вообичаено на Твитер со фотографии што ни оставаат големи изненадувања, тој ни го покажа новиот iPad Mini кој не претрпе никакво редизајн во ниту една област, зачувувајќи ги изразените рамки и копчето Home на дното, нешто што очигледно ќе ги остави корисниците со многу лош вкус во нивните усти, и мислам дека токму iPad Mini би бил производот што најдобро одговара на форматот на намалени рамки и агресивниот дизајн.

Да, откривме уште неколку промени во iPad Pro, каде што гледаме тројна камера, што го носи овој уред опасно близу до iPhone во тие термини. Тие го задржуваат паметниот конектор на задната страна и од страната. Во меѓувреме, iPad Mini ќе ја задржи својата единствена задна камера што ќе служи малку повеќе отколку да нè извади од патот.

Ми се чини скоро напад што Apple не ја разгледува ниту можноста за одржување стариот дизајн на iPad Mini кој сега има девет години, што ќе се каже наскоро. Се чини дека тие се јасно решени постепено да ја уништат опсегот на iPad Mini, производ што е особено привлечен за многу корисници и добива огромен презир од Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Карлос dijo

    Ве молиме, променете го тоа „ехо“ во „готово“