Независна, невидлива заштита

Непромислено

Се обложувам на тоа многумина од вас користат заштитник на екранот на вашиот iPhone, бидејќи можеби не знаете дека постојат 3 типа; пластичните, стаклените и течностите.

На пластични заштитни екрани Тие се екстремно ефтини, но за возврат го штитат само екранот од гребење, а истовремено го намалуваат корисничкото искуство оставајќи слаб допир на екранот или дури преглед полн со меурчиња (а понекогаш и некои предизвикуваат губење на екранот осветленост или квалитет на прв поглед).

Тогаш има стаклените, има ефтини (10 €) или поскапи (може да вреди до 25 €) и обезбедуваат многу добра заштита против гребнатини, па дури и против удари при директно удирање, тие се генерално дебели 0 mm, со што имаат тенденција да останат незабележани, па дури и да го подобрат допирот на терминалот, правејќи ја цврстината на овој нов слој забележлива и му дава поголема доверба на корисникот ( знаејќи дека нивниот iPhone нема да се гребе). Тие не оставаат меурчиња и генерално не го намалуваат квалитетот на екранот.

Гледам само еден недостаток, ако ги користите на iPhone 6 или 6+, обидете се да побарате еден со закривеност на краевите (тие обично ставаат 2D во името), затоа што ако нема да го прекинете целосно искуството што ви го нуди закривениот екран на iPhone 5, оставајќи чекор подолу и исто така изгледа грдо да Со голо око, да не спомнувам дека не штити од странични удари (секогаш зборувајќи ако нема искривување).

Закривено стакло

Јас ги препорачувам само ако не ви пречи да жртвувате малку слабост на вашиот уред бидејќи тоа ќе се забележи во Home Button или TouchID кога ќе го видите подлабоко, Јас го препорачувам брендот Нилкин од моето сопствено искуство.

И, конечно, имаме нешто непознат тип на заштитник, тоа е заштитник во течен формат, во овој случај зборувам Непромислено, заштитник чија главна карактеристика се неговите својства Супер хидрофобна (одбива вода) благодарение на некои молекули 1000 пати помала од човечката коса, нешто што може да нè спаси од одредени ситуации во зависност од видот на апликацијата што ја користиме (само надворешно или надворешно и внатрешно).

Во него надворешна апликација (не ја губите гаранцијата), Непропустливо заштитува од удари од вода или дожд за да даде пример, без да одам понатаму, го купив сам и (повикајте ме несовесен или идентичен *** а) го пробав оставајќи го iPhone под чешмата, па дури и сними видео Резултатот е дека излегува како што влегол, сув и работен (не се препорачува да се прави бидејќи третманот не е за интензивна употреба, туку како превентивна мерка); И не само тоа, туку имајќи силикон во својот состав, создава заштитен филм кој е потежок (отпорен на гребење) од стаклото (барем од оној што го носи самиот iPhone), што го штити од гребнатини., И јас можам исто така, афирмирајте го ова бидејќи јас сум еден од оние што бранат дека новиот iPhone 6 полесно гребе дури и кога добро го користам (без да го ставам наопаку или со некој друг предмет во џебот), бидејќи го доживеав тоа, но ставете го овој спреј и не сум видел ниту најмала гребнатинка, дозволувајќи ми да уживам гола во мојот iPhone. Покрај тоа, тој ефикасно ја заштитува приклучокот за молња (кој е изгребан или обезцветен по повеќекратно поврзување и исклучување на кабелот).

Непромислено

Во него целосна примена (ја губите гаранцијата затоа што мора да го отворите iPhone), Независен е наведен како IPX7, или што е исто, потопно до 1 метар за половина час, покрај отпорот на гребење што ја обезбедува надворешната апликација.

И двата третмани се полутрајно, не бараат повторна апликација за да бидат ефективни и траат до 3 години на уредот.

И ќе се прашувате, за што?Дали некогаш сте го испуштиле телефонот во мијалник или во бања (второто почесто)? Еднаш испуштив iPod Touch 5G, и благодарение на оризот можев да го зачувам, но во тоа време ќе бев благодарен што ќе го применев Непромислено.

Империвел е роден како проект на Кикстартер, каде што успеа да собере скоро 55.000 УСД од својата цел од 7.500 УСД, со повеќе од 1.000 приврзаници зад себе, доволен доказ за потребата луѓето да го штитат својот уред и во исто време да уживаат предноста што споменатата заштита е КОГА невидлива.

https://www.youtube.com/watch?v=jTBSIK7r0s0

Третман можете да го купите во официјалната веб-страница за 29'95 $ ако изберете надворешна апликација или 39'95 $ ако се одлучите за целосна апликација. Се подразбира дека Impervious може да се користи и на таблети (како што е iPad) или паметни телефони со Android (овие и таблетите имаат само надворешна апликација).

За да ја направите вашата апликација што е можно поедноставна Непромислено направи видеа од апликацијата и однадвор и однадвор и од ентериер со чекорите што треба да се следат во двата случаи, па дури и ако изберете надворешна и внатрешна апликација, потребните алатки за расклопување на телефонот и повторно составување ќе бидат вклучени во пакетот.

Ако сакате некои тестирајте повеќе од неговото работење само треба да го погледнете ова видео.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

10 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Педро dijo

  Здраво, многу е интересно, но останувам да се прашувам дали покажува дека има течност и дали може да се повлече на кој било начин.

  1.    Хуан Колила dijo

   Откако ќе се нанесе, течноста е целосно невидлива, што е уште повеќе, му остава допир на iPhone како со повисок квалитет, дава чувство дека е потешко, другата предност е што е Lightning портата (која многу гребе по вметнување и отстранување кабелот со текот на времето) е имун на овој проблем, а екранот потврдив дека со нормална употреба не гребе, за разлика од голиот iPhone, за кој многумина од вас ќе знаат дека 6-те гребнатини многу лесно 😀 Ви благодарам за интересот!

 2.   Натс dijo

  супер интересен заштитник на течности! Истото прашање како Педро. = Д

  1.    Хуан Колила dijo

   Вашиот одговор го имате погоре: 3

 3.   iPhoneator dijo

  Можеби штити од течности, но до кој степен штити од гребнатини? Не го гледам во последниот аспект премногу силен за да го замени со калено стакло.

  1.    Хуан Колила dijo

   За да се заштити од гребнатини, подобро е едно изработено од калено стакло, Impervious обезбедува цврстина на силициум што е доволно за да не се гребе со секојдневна употреба, но не го штити исто како и чашата од паѓање, на пример

 4.   Жоакин dijo

  Здраво!! Некој заштитен екран со калено стакло што го покрива целиот екран на iPhone 6

 5.   Borja dijo

  Здраво, многу добар пост. Имам прашање, не можам да му дадам на мојот iphone 6 Plus заштитник од калено стакло и истовремено непропустлив?

 6.   М.М. dijo

  Добар многу добар пост, сакам да го купам, но на Интернет IPHONE 6 PLUS EXTERIOR AEROSOL KIT и IPHONE 6 PLUS IPX-7 КОППРЕДИЛУВАЕ се двајцата ист производ ??. Не сум многу јасен, ако го купам IPX-7 WATERPROOFING, можам и да го ставам во странство или треба да го купам 2 ??. Сè е во ред, но на својата веб-страница тоа воопшто не го прави јасно и гледам дека го прочитав целиот FAQ.

  1.    iManolo dijo

   Ако сакате целосно да го покриете, доволно е со комплет за водоснабдување на IPHONE 6 PLUS IPX-7, не ви требаат и едното и другото е само надворешниот третман.