Не губете ги очилата или клучевите благодарение на NOMAD и AirTags

Тестиравме две нови додатоци за употреба со Apple AirTags. Ремен за очила и приврзок за клучеви што го држат локаторот на Apple никогаш повеќе да не ги загубам.

Кабел за вашите очила

Ако размислиме кои предмети ги губиме најчесто, сигурно повеќето од нас би се согласиле за очила за сонце. Па, ова завршува благодарение на овој нов номад кабел што Покрај тоа што ви овозможува да ги закачите околу вратот, нешто што сега е многу модерно, исто така ви овозможува да поставите AirTagТака, ќе добивате известување (со iOS 15) секој пат кога ќе се оддалечите од очилата и ако на крајот ги изгубите, можете да ги најдете преку апликацијата Search.

Тоа е кабел за очила со конвенционален изглед, со неколку куки со различна големина за да се прилагодат на секакви храмови на очила. Но, има особеност да вклучи мал пластичен диск што служи за прилагодување на должината на јажето, а исто така и за сместување на AirTagНа Како што истакнува Номад на нивната веб -страница, јажето е водоотпорно, но AirTag не е, затоа не треба да го навлажнувате бидејќи вашиот локатор на Apple може да се оштети.

Кожен приврзок за клучеви

Другиот додаток што го тестираме денес е кожен привезок. Со истата идеја како и другиот модел Номад што веќе го тестиравме (линк), овој привезок за клучеви ќе ги лоцира вашите клучеви каде и да ги оставите, а од iOS 15 исто така ќе ве извести секогаш кога ќе се оддалечите од него за да избегнете да го изгубите. Изработени од кожа Horween, како и сите додатоци на Номад, неговиот дизајн и завршетоци се одлични, и изгледа многу елегантно како приврзок за клучевиНа Исто така, бидејќи го крие AirTag, ќе им биде тешко да идентификуваат дека имате локатор на себе.

Номад Има два модели, кафеава и црна, и двата со метален прстен во црна бојаНа Во овој приврзок за клучеви нема спојки или лепила, AirTag лесно се вметнува преку мал отвор во приврзокот за клучеви, и се наоѓа во внатрешноста на малата торба што се постигнува на кожата со термичко обликување. По големина и тежина нема да забележите никаква разлика со кој било конвенционален приврзок за клучеви што можете редовно да го користите.

Мислење на уредникот

AirTags предизвикуваат сензација уште од нивното лансирање поради леснотијата на користење и одличната корисност. Поради нивниот дизајн, додаток е речиси неопходен за употреба, како што е овој привезок и кабел за очила.Номад привезокот и кабелот се одлична алтернатива за оние кои сакаат да престанат да ги губат чашите и клучевите.

 • Номад кафеаво и црно привезок за клучеви за 34,99 евра (линк)
 • Номадски очила со кабел за 34,95 долари на официјалната веб -страница (линк)
Airtag
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
34,99
 • 80%

 • Airtag
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Квалитетни материјали
 • Елегантно и функционално

Contras

 • Кабелот за очила с not уште не е достапен во Шпанија

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.