Ја анализираме мофијата Powerstation XXL

 

мофистички погон на станици xxl

Ако зборуваме за батерии за нашите мобилни телефони, мора да зборуваме за нив mophie, компанијата што стои зад првата надворешна батерија за iPhone (и неговиот ракав „пакет со сокови“, оригиналот).

Веќе 10 години ги подобруваат батериите. Поголем, побрз, со повеќе конектори, повеќе бои и повеќе модели. Овој пат ќе ја анализираме огромната надворешна батерија од мофи, погонската станица XXL.

Неговото име ни кажува сè, тој е одличен. Многу големо. Батерија од 20.000 XNUMX mAh. Да го ставиме во контекст, iPhone XS има 2.658 mAh, а iPad Pro од 12,9 инчи има 10.875 mAh. Двајцата можеме да ги полниме од нула, а вие сепак би можеле да ги полните Airpods, Apple Pencil и случајно цел iPhone 7 Plus со неговата масивна батерија од 2.900 mAh. и сè уште би имале вишок полнеж во прозорецот XXL за да го полниме iPhone XS по втор пат.

Одлично е и однадвор. И тежок. Но, мофи не сака да биде батеријата што ја носите цел ден (има и други модели за тоа). Просторот XXL не е тука за да му даде дополнителен шмек на живот на тој iPhone што не пристигнува на крајот на денот. Powerstation XXL е таму за да замени електрична централа и дека, директно, не ни треба приклучок. Можеме да одиме на пат за викенд без да се грижиме дали ќе најдеме приклучок, бидејќи тој ни нуди до 100 часа повеќе употреба на нашиот iPhone.

Powerstation XXL има три USB-A порти. Едниот се полни на 1.0 А, другиот на 2.1 А и третиот на 2.1 А и со „приоритетно полнење“. Оваа порта ќе му даде приоритетно полнење на уредот што ќе го поврземе со него. Не во споредба со другите USB-порти, но во споредба со полнењето на самиот Powerstation XXL. Ова ни овозможува да ги полниме уредот и самата батерија со еден адаптер за струја, знаејќи дека нашиот уред прво ќе се полни, а преостанатото време ќе ја наполниме надворешната батерија на мофи.

Достапен е во две бои, просторо сиво и розово злато кои совршено се совпаѓаат со боите на нашиот iPhone. Батеријата е завршена во алуминиум, со пластични рабови, и многу естетски и пријатни на допир, и покрај нејзината големина, многу е удобна за носење во која било торба или ранец.

 

Има 4 LED светла и копче што служат како индикатори на батеријата. Во остатокот од надворешноста ги наоѓаме само 3-те USB порти и микро-USB-портот што ќе ни помогнат да ја наполниме батеријата со вклучениот кабел (или со кој било микро-USB кабел што го имаме).

Во неговата употреба уживав во неговиот огромен капацитет, што ви овозможува да заборавите на полнењето на батеријата дневно, бидејќи трае неколку дена, а не како помали батерии. Станува дури и смешно, бидејќи имате тенденција да завршите да одлучите да ја полните батеријата пред да истече во повеќето прилики. Но, всушност, бидејќи е толку голем, препорачливо е да го наполниме што е можно побрзо и да не чекаме да се потроши, бидејќи времето што е потребно за полнење 100% од исцрпената батерија е значително во зависност од полначот што го користиме . Со полначот за iPhone се полни цела ноќ.

Секако, батеријата е способна да полни три уреди истовремено без проблем и мора да запомниме дека е способен да го полни секој уред што се полни со USB. На пример, и надвор од паметните телефони, можете да полните слушалки, звучници, контролери, таблети, камери, часовници итн. И, покрај тоа, со приклучокот за полнење на 2.1А, ние се полниме брзо како и нормалниот wallиден штекер.

Една од работите што најмногу ме изненади кај мофијата Powerstation XXL е нејзината стабилност при полнење.. Во ниту еден момент, дури и во ранец, не престана да го полни уредот. Нешто што премногу често ми се случуваше со други батерии.

Мислење на уредникот

Ако она што го барате е огромна батерија од секој поглед, за да го замените приклучокот на вашите патувања, не двоумете се, мофи Powerstation XXL е мала електрична станица што можеме да ја земеме со нас без проблеми и никогаш нема да нè изневери. неговата цена е 88 € на Амазон (линк)

Мофија Powerstation XXL
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
88
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Капацитет од 20.000mAh
 • Две пристаништа 2.1 со приоритетно товарно пристаниште
 • Стабилно оптоварување
 • Компактна големина

Contras

 • MicroUSB порта за полнење

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.