Ние го анализираме Leef iBridge, вашиот сојузник за секогаш да имате простор на iPhone

„Епл“ беше сериозно критикуван во последните неколку години да се задржи 16 GB внатрешна меморија како основен капацитет во некои паметни телефони од висока класа, продадени по цена пропорционална со тој опсег. Ова, во некои уреди кои не прифаќаат какви било картички за да го зголемат својот простор, може да биде голема штета на долг рок за сите оние сопственици со еден од овие модели.

Можеби си еден од нив. Една од оние луѓе кои на крајот добиваат известување дека „складиштето е скоро полно“ на нивниот екран на iPhone. Не е важно дали вашиот iPhone е 16, 32, 64 или 128 GB, Денес никогаш не можеме да кажеме дека имаме „доволно простор“. Сè зафаќа сè повеќе и повеќе работи што можеме да ги направиме на нашите уреди, па затоа е нормално дека, ако го имаме на располагање, да го користиме целиот простор што ни е одобрен.

iBridge од Лиф

Лиф-иБриџ

За среќа Секогаш постојат алтернативи за оние од нас кои имаат тенденција да го надминат фабричкиот капацитет на нашиот iPhone. Од облак до физички платформи за складирање, како онаа со која се занимаваме денес. Како што можете да видите на видеото што го води овој напис, Leef iBridge не е ништо повеќе од традиционално придвижување витаминизиран и подобри за работа во совршена хармонија со нашиот iPhone.

Со своите два конектори, тој обезбедува функционирање без посредници помеѓу iPhone и компјутер, управување со сè преку својата наменска апликација што ќе го олесни и едноставно секојдневното живеење со уредот. Благодарение на овој мал придружник, можеме да заборавиме на нашите проблеми со складирањето, ослободувајќи простор скоро веднаш од ролната на нашиот iPhone или користејќи ја неговата вклучена апликација за камера, така што нашите слики и видеа никогаш не поминуваат низ ролната.

Постојат многу придобивки и придобивки што можеме да ги добиеме од производ со овие карактеристики, иако тоа ми беше особено корисно кога патував. Навистина сакам да фотографирам и видеа каде и да одам и во никој случај не сум манијак за чистење во филмот, што резултира со акумулација на слики и видеа во огромни количини. Со iBridge, многу е полесно да не се собира ѓубре внатре во iPhone, што се цени со текот на времето. Друга точка во прилог е интегрираниот плеер, што ќе ни овозможи да ги зачуваме нашите серии и филмови на уредот за да ги гледаме на нашиот iPhone или iPad без страв дека ќе окупира премногу.

Едноставно и функционално

Лиф-иБриџ

Leef iBridge го испорачува она што го ветува, и тоа го прави многу добро. Ако е она што го сакаме pendrive за нашиот iPhone со кој може да управува со датотеки, слики, видеа и да прегледува содржини без да зафаќате простор, без сомнение ова е вашиот уред. Во случај да сакате да добиете диск, тој моментално е достапен во капацитет 16, 32, 64, 128 и 256 GB. Боите за избор се црно-бели.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Arturo dijo

  Добар преглед, благодарам!

  Навистина ми треба решение од овој тип за мојот iPhone 6 16Gb ...

  Отпрвин размислував за Sandisk iXpand… но наидов на некои не многу добри коментари… кој би ми препорачал?