Hue Go, новите LED светилки на Philips компатибилни со IOS

Филипс Хуе Го

„Филипс“ додаде нов асортиман на ЛЕД-светилки во своето семејство „Хуе“, со што се роди Hue Go кои се разликуваат по тоа што имаат батерија која освен што ќе ни овозможи да ги поставиме насекаде, ќе обезбеди автономија до три часа.

За оние кои никогаш не чуле за Philips Hue, ова е колекција на светилки и светилки со RGB LED диоди што можеме да го контролираме од iPhone, нешто што ни нуди можност да ги вклучиме или исклучиме од далечина, менувајќи го нивниот интензитет на светлина или боја. Јасно е дека тоа е производ за да се обезбеди атмосфера на одредено подрачје од нашата куќа.

И велам дајте атмосфера затоа што нијансите на Филипс не се особено моќни. Тие стануваат совршен извор на светлина за јадење, да гледаат телевизија, да осветлуваат одредена област од куќата, но во однос на лумените, јас лично верувам дека им недостасува доволно за да осветлат просторија со доволна количина на светлина.

Како позитивна точка на новиот Филипс Хуе ГоПокрај тоа што можат да бидат контролирани со iPhone, тие имаат и физички контроли кои ни овозможуваат да избереме до пет различни средини без да зависиме од мобилниот Apple.

Philips Hue се очекува да се појави во продавницата на Apple и другите овластени препродавачи кон крајот на овој месец, со цена од околу 100 долари. Ако нејзината цена изгледа скапа и нема да ја користите таа внатрешна батерија што ја носи, ги препорачувам „Lивите бои“ дека со модулот WiFi на Philips Hue, можете да ги контролирате и со iPhone.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Одисеј dijo

    Ајде тоа е хорадита .... дека со тоа што чини една ... ја сменам скоро целата куќа во стандардни светилки !!!