Новата Божиќна реклама на Епл се сеќава на еден ден на Божиќ

https://www.youtube.com/watch?v=hjBZoOs_dXg&feature=youtu.be

на божиќни кампањи со јаболка Тие обично се такви што привлекуваат внимание, иако да бидам искрен, скоро сите нивни реклами се. Оттука, во многу наврати, натпреварот се обидува да ги имитира. Сепак, веќе некое време, Apple беше обвинет за губење на својата магија. Сега тие изгледаат подготвени да покажат дека го опоравиле и непосредно пред вечерата на Денот на благодарноста тие го претставија новиот оглас што можете да го видите над овие редови и кој, повеќе од веројатно, ви е познат.

¿Дали се сеќавате некогаш на Божиќ, таа песна што звучеше во далечната 1967 година? Па, ако немате добра меморија, можете да ја погодите Play бидејќи Божиќната најава на Apple е заснована токму на тоа. Покрај тоа, толкувачите се две од оние фигури кои не се забораваат: Стиви Вондер и Андра Деј.

Иако публицитетот беше лансиран во САД, бидејќи во Европа тој ден нема одличен нацрт, за многумина тоа беше добар начин да запомнат колку им е важен. Во овој случај, точно е дека тој ден означува почеток на еден од најинтересните датуми за попуст во годината, па дури и ако не го прославите црниот петок, можете да уживате во музика класика чекајќи ја Попусти црн петок што ќе се одржи оваа недела.

Досега, не знаеме до кој степен Црниот петок Beе биде еден од деновите кога Apple е дарежлив, но во случај да не се стори премногу добро, тука е и Cyber ​​Monday, иако не е потврдено какви попусти ќе направат. Дали мислите дека ново објавената реклама нè предупредува дека доаѓа нешто добро или поточно дека ќе останеме со желбата на тие продажби?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.