Новата кутија за паметни батерии на iPhone 7 нуди 26% повеќе полнење

iphone-7-паметно-куќиште за батерии

И покрај дополнителниот простор што Apple го доби во дизајнот на новиот iPhone со целосно издавање на приклучокот за слушалки, сè уште не знаеме со сигурност, дали Apple се одлучи за проширете го капацитетот на батеријата на новиот iPhone 7, иако се чини дека сè укажува на тоа дека да, но исто така и за оптимизирање на потрошувачката на батеријата, во внатрешноста на A10 Fusion наоѓаме два процесори задолжени за понуда на подобра енергетска ефикасност, што се претвора во уште два часа траење на батеријата во iPhone 4,7, 4,7 инчи додека во моделот Плус добиваме уште еден час траење на батеријата. Иако батеријата во моделот Плус е повеќе од доволна за да издржи интензивен работен ден со iPhone, на моделот од XNUMX инчи му треба дополнително засилување за да може да трае во текот на денот.

За да го направите ова, момците од Купертино го лансираа Smart Battery Case, футрола со интегрирана батерија што ни нуди прилично впечатлив дизајн, да не кажам грд, но со кој можеме да ја прошириме батеријата на нашиот iPhone. Кутија за паметни батерии што компанијата ја објави за iPhone 6s, интегрирана дополнителна батерија од 1.877 mAH. Но, очигледно Apple ја измени внатрешноста на ова куќиште за батерии за новиот iPhone 7. Новата кутија за Smart Battery ни нуди батерија од 2.365 mAh,n 26% повеќе во споредба со iPhone 6s.

Според различни кинески извори, iPhone 7 може да интегрира батерија од 1.960 mAh, батерија со поголем капацитет во споредба со iPhone 6s, така што оваа нова кутија за батерии овозможува целосно полнење на телефонот плус дополнителни 17%. Кога е поврзана паметната батерија, статусот на батеријата се прикажува на заклучениот екран и во центарот за известувања за да се внимава на статусот на полнење постојано. Овој футрол е направен од силикон и е достапен во црно-бело. Внатре во куќиштето наоѓаме микрофише што ни овозможува да го чуваме iPhone без гребење постојано.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.