Новата батерија MagSafe потврдува дека iPhone 12 поддржува обратно безжично полнење

Една од темите што ја опфативме најмногу во нашите неделни подкасти е дГласините дека Apple може да воведе обратно безжично полнење во следната линија на iPhone-и. Можност што ни е од корист да ни овозможи да ги полниме AirPods благодарение на нашиот iPhone на пример, нешто што веќе го гледаме во други уреди од други брендови. Гласините се појавија на сите усни бидејќи со пуштањето на iPhone 12 неколку медиуми потврдија дека овој уред може да направи обратна полнење, но дека не е активиран. До сега… Вчера беше лансирана MagSafe батеријата за iPhone 12, а може да се полни благодарение на обратното полнење на iPhone ... Продолжете да читате дека ви ги кажуваме сите детали.

Како што можете да видите на сликата што ја води оваа статија, новата батерија MagSafe повеќе не е случај како што видовме во минатото, сега тоа е едноставно модул, батерија, која е прикачена на нашиот iPhone благодарение на новиот MagSafe. На батеријата се полни преку молња но благодарение на документот за поддршка можеме да знаеме дека Apple дозволува да се вчита благодарение на iPhone, т.е. ако го полниме нашиот iPhone, или го имаме поврзано преку молња од која било причина, Едноставно, треба да ја ставиме батеријата MagSafe на задниот дел од iPhone-от, така што таа исто така почнува да се полни.

Може да ги полните и двете (iPhone и батерија) ако го поврзете вашиот пакет батерии MagSafe со вашиот iPhone и потоа го поврзете вашиот iPhone со извор на енергија. Можеби ќе сакате да се полните на овој начин ако треба да го поврзете вашиот iPhone со друг уред додека се полни, како да користите CarPlay со кабел или пренесување фотографии на Mac.

Многу се зборуваше за ова безжично полнење и да, тоа постои И тој е достапен во новиот iPhone 12. Сега, многумина од вас ќе го сакаат за други намени, како што е полнењето AirPods, но дали би го користеле? Со оглед на тоа како Apple ги применува новостите, мислам дека ако претходно не ги активираа, нема да го сторат тоа и едноставно ќе го користат за оваа нова MagSafe батерија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.