Новата реклама ја нагласува фотографијата за iPhone 12 Pro во режим на ноќта

Ноќен режим на iPhone 12 и 12 Pro

Напредок во хардвер Ајфони им овозможуваат на корисниците да доживеат се повеќе подобрувања во употребливоста на уредот. Еден од најголемите достигнувања каде што корисникот може да ја забележи оваа технолошка иновација е камерата. Во iPhone 12 Pro the LiDAR скенер што овозможи да се фокусира многу побрзо, како додаток на ноќниот режим во согласност со портретите. На подобрени камери и интеграција на нови функции во рамките на самиот софтвер покрај спектакуларните резултати се и централна оска на а нова објава од Apple: 'Во темница'.

Apple го потенцира подвигот на својот iPhone 12 и неговите камери во Ноќен режим

Сега можете да направите неверојатно селфи во мракот. Ноќен режим на iPhone 12 и iPhone 12 Pro.

El Ноќен режим минатата година стигна до iPhone 11. Сепак, доаѓањето на новата палета на iPhone 12 воведе големи промени. Во оваа нова гама која ги вклучува моделите 12, 12 Pro, 12 Pro Max и 12 Mini има нов подобрен режим на ноќта Со кои можеме да фотографираме од која било камера на уредот: предната страна, ултра широкиот агол, широкиот агол и телефото објективот.

Така се постигнува изложувајте подобрувања на iPhone 12 заедно со скенерот LiDAR на Pro до целиот напредок на софтверот во однос на ноќниот режим. Според „Епл“, резултатите од сликите направени ноќе се за 78% подобри отколку со претходните верзии. Покрај тоа, интеграција на режимот портрет во Ноќен режим Тоа е голем напредок што е она што Apple сакаше да го потенцира во својата нова реклама: „Во мракот“. Запомнете дека оваа функција е достапна само во Pro и Pro Max.

iPhone 12 виолетова
Поврзана статија:
Apple додава нова виолетова боја во опсегот на iPhone 12

Во огласот што го коментиравме низ целата статија, различни луѓе се гледаат во смешни, а различни ситуации при слаба осветленост. Во сите нив, лицето има iPhone 12 и се гледа блицот на екранот за да се фотографира со предната камера. Покрај тоа, по ударот се прикажува добиениот резултат. Со голот, ништо повеќе и ништо помалку, тоа убедете го потенцијалниот купувач дека Ноќниот режим е тука да остане и резултатите се добри.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.