Новиот BeatsX ќе пристигне во средината на декември

битс

За време на последниот главен говор, Apple не само што ги претстави AirPods, туку исто така направи кратко споменување на новите слушалки од марката Beats кои ќе се појават на пазарот во наредните недели: Beats Solo3 Wireless и BeatsX. Со овие два модела, за кои веќе зборувавме претходно, управува истиот процесор W1 како AirPods и иако не се достапни на пазарот за продажба, момците од Купертино веќе почнаа да ги објавуваат, нешто што со AirPods не се случило и што во теорија тие ќе се појават на пазарот пред моделите на Битс, на 30 ноември.

За разлика од Шпанија, во Соединетите држави можеме да ги најдеме производите на „Епл“ практично во кој било центар или трговски центар. Fry's Electronic, еден од продавачите на Apple, изјави дека новиот BeatsX ќе биде достапен на 5 декември, но во моментот не прифаќа резервации, па можеби е шпекулативен потег за привлекување на вниманието на корисниците заинтересирани за овие модели на слушалки наменети за loversубителите на спортот.

Од друга страна, продавницата B&H, која веќе ги обелодени цените на новиот модел на BlackBerry заедно со првите официјални слики кои го погодуваат ноктот на главата, на својата веб-страница ни нуди на 16 декември како датум на достапност на BeatsX, така е веројатно дека овој препродавач ни го покажува најможниот датум за претставување на овој модел на слушалки. Цената на BeatsX е 149,95 евра и тие се достапни во црно-бело.

На веб-страницата на „Епл“ можеме да прочитаме дека тие ќе пристигнат на есен, па со толку широк датум, колку што е пред 21 декември, Аpple ќе ги почитува утврдените рокови за лансирање на новите модели на безжични слушалки и со спектакуларно траење на батеријата со кои управува новиот W1 процесор.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.