Според Марк Гурман, новите AirPods Pro и iPad Pro со стаклен заден дел нема да пристигнат до 2022 година

Apple AirPods Pro

Во последната говор, многумина беа корисниците кои очекуваа дека за време на настанот, Apple ќе го претстави очекуваното трета генерација AirPods заедно со новата генерација на AirPods Pro.Сепак, не беше така и Apple се фокусираше на воведување нова генерација на iPad mini и iPad за сушење.

Некои гласини сугерираат дека Apple планира да направи уште еден или два настани во остатокот од годината, па можно е да ја почекаме оваа нова генерација AirPods, но не и AirPods Pro, модел кој нема да пристигне до почетокот на 2022 година според Марк Гурман преку Блумберг.

Според Гурман, до 2022 година, Apple планира да го лансира Втора генерација AirPods Pro, редизајниран iPad Pro, Tower Mac Pro со дежурен процесор на АРМ (втората генерација на М1 се очекува да биде лансирана во наредните недели).

Различни аналитичари истакнуваат дека втората генерација на AirPdos ќе има нови сензори за движење за следење на физичката активностСензори за кои се зборуваше дека се достапни и на AirPods од третата генерација. Покрај тоа, оваа нова генерација ќе се појави на пазарот со нов дизајн со помало стебло, редизајн што AirPods исто така ќе го дели без Pro.

Во врска со следната генерација iPad Pro, гласините сугерираат дека Apple тестира а стакло назад со поддршка за безжично полнење, исто така, нуди поддршка за обратно полнење за полнење на AirPods.

До 2022 година се очекува официјално претставување на очилата за виртуелна реалност на Apple, иако Гурман потврдува дека во рок од 2 или 4 години, вистините ги зголемија очилата за реалност, нема да стигне на пазарот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.