Новиот iPhone 13 се одликува со двојна eSIM поддршка

Продолжуваме да ги пренесуваме сите вести за новата палета на iPhone што Apple ни ги претстави минатиот вторник. Некои нови iPhone 13 кои иако се чини дека се континуиран модел носат многу подобрувања за кои се дискутираше, а некои постепено ги откриваме. Постарите iPhone XR и XS воведоа поддршка за eSIM, виртуелна картичка која ни овозможува истовремено да користиме два телефонски броја. Сега новиот iPhone 13 ни носи можност да користиме два eSIM истовремено. Продолжете да читате дека ви ги кажуваме сите детали.

И тоа е тоа се повеќе оператори ни нудат можност за користење на eSIM наместо конвенционална (или физичка) СИМ -картичка. И iPhone 13 и iPhone 13 Pro (и верзиите Mini и Max) сега дозволуваат Dual SIM користејќи нормална SIM и eSIM, и Dual eSIM како што го нарекува Apple. Нешто што ќе ни дозволи користете два eSIM -картички истовременоНа Што значи тоа? дека ако користиме eSIM и од која било причина ни треба друг број и тие не ни даваат можност за нормална SIM картичка, можеме да инсталираме друг eSIM на нашиот iPhone.

Нешто муи корисно особено кога патуваме и ангажираме нови телефонски линииНа Понекогаш тие н make тераат да чекаме да добиеме СИМ -картичка и на овој начин с everything би одело побрзо ако сме биле во ситуација веќе да имаме eSIMНа Мали новитети што заедно го прават iPhone 13 опција за разгледување за сите оние кои размислуваат за промена. Запомнете дека нарачките за овој нов iPhone 13 ќе започнат овој петок, 17 септември и ќе започнете да ги добивате на 24 септември. А вие, дали ја оценувате промената на iPhone 13? Што мислите за вестите што Apple ги вклучи во iPhone 13?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.