Новиот iPhone SE пристигнува заедно со iPad Air според неодамнешните протекувања

Во последниве години Apple, исто така, не навикна да правиме мали лансирања во текот на првиот квартал и се чини дека оваа 2022 година, и покрај недостигот на компоненти и други подеми и падови во индустријата, компанијата од Купертино нема да не остави без нашата доза од особено каснато јаболко.

Евроазиската база на податоци ни прикажува нови верзии на iPhone SE и мало обновување на iPad што можевме да го видиме пред пролет. На овој начин, Apple би го ревитализирал застарениот iPhone SE за да влезе посилно на пазарите во развој.

Евроазиската економска комисија остави примероци во својата база на некои нови производи кои, според протекувањето до кои имала пристап iPhoneHacks тие би можеле да се однесуваат на различните верзии на третата генерација на iPhone SE и петтата генерација на iPad Air. ИОвие модели се разгледани во случајот со iPad како моделите A2436, A2696, A2759, A2437, A2591, A2757, A2761 и A2766, додека за iPhone би останале само три номенклатури кои би требало да имаат врска со трите различни складишта. капацитетите со кои се лансирани, A2595, A2783 и A2784 се шифрите избрани во овој случај.

И покрај сето ова, не се очекува значајна промена кај iPhone SE, па би заборавиле на FaceID или OLED екраните, сè укажува дека ќе биде благ редизајн кој ја придружува автономијата на уредот и користи понови процесори во опсегот што компанијата од Купертино веќе се склопува. Што се однесува до петтата генерација на iPad Air, тој ќе ја наследи технологијата веќе имплементирана во тековниот iPad Mini од 2021 година. додека iPhone SE нема да добие големи вести барем до доаѓањето на 2024 година, ќе видиме што ќе се случи за толку долго време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.