Новиот iPhone SE2 или iPhone 9 ќе се види во протекување

iPhone XR во сина боја

IPhone SE сè уште е предмет на желба, многумина сметаат дека ова е единствената можност да уживаат во „iOS“ уред со релативно ниска цена. Пишувам „релативно“ затоа што неговата цена е сè уште далеку над средниот опсег на „Андроид“, а особено оние што нудат поприлагодена врска помеѓу квалитетот и цената, сепак, оваа гласина во последно време добива голема сила. Сега протече претпоставениот iPhone SE2 или iPhone 9 што Apple би го лансирал наскоро, дали конечно ќе го имаме ефтиниот iPhone? Засега ми е тешко да дадам одредена вистина на овие гласини, но кога звучи реката тоа е затоа што носи вода.

Од iGeeksblog, овој нов iPhone SE2 или iPhone 9 ќе биде со димензии 138.5 x 67.4 x 7.8 mm, што е многу слично на iPhone 8, да, би било нешто подебело, бидејќи iPhone 8 останува на 7,43 mm. Ова може да се должи на новиот хардвер во внатрешноста, камерата и значително зголемување на големината на тековната батерија. Друг аспект за преглед е дека очигледно ќе најдеме полирани рабови, не знаеме дали во алуминиум или челик (го замислуваме првиот поради намалување на трошоците) и интересно црната верзија исто така ќе ги има рабовите во склад.

Овој iPhone SE2 или iPhone 9 би можел да биде пред и после, ако Apple одлучи да го понуди по навистина конкурентна цена, се шпекулира дека ќе има 3 GB RAM меморија, iPhone XR камера и процесор A13 Bionic на Apple за цена што би бидете околу 399 долари без даноци, минимум од 450 евра во Шпанија. Се разбира, овој терминал нема да вклучува Face ID, Технологијата за препознавање на лицето на Apple, тој ќе го задржи својот Touch ID и со тоа ќе се идентификува со ниската цена на опсегот на iPad, дали би го купиле овој нов iPhone 9?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Роберто dijo

  Секако дека би го купил, имам SE и не престанува да ми дава задоволство.
  Најдоброто, оперативниот систем.
  Дали корисниците на андроид не се уморни од критикување со јаболко?