Новиот Powerbeats Pro ќе започне наскоро

Powerbeats Pro

Гласини за пристигнување на нови Powerbeats Pro Овие часови се зголемуваат и се чини дека Beats веќе подготви нова верзија на овие популарни слушалки кои се специфични за спортистите. Овие слушалки во моментов имаат две верзии на пазарот, едната со и другата без кабли, тие имаат неколку достапни бои и разликата во цената помеѓу жичените и безжичните модели е 100 евра во нашата земја денес.

Според базата на податоци на NRRC на Јужна Кореја, новиот Powerbeats Pro би бил подготвен за официјално лансирање. Во оваа база на податоци има неколку модели наречени A2453 и A2454, со Bluetooth 2.4 GHz што совршено може да биде безжичен модел. Овие два броја се исти како и оние откриени пред неколку недели во документите за сертификација што компанијата Купертино ги претстави во САД и Малезија. Сè укажува на тоа дека би можел да биде нов модел на овие и затоа Powerbeats Pro е близу до лансирање.

Да се ​​помисли дека овој безжичен модел пристигна во април минатата година, па можеби е време за обновување. За подобрувањата Се шпекулира дека овие нови безжични слушалки од марката Beats може да се додадат, се зборува за подолго траење на батеријата, подобрување на квалитетот на звукот и можеби дури и Apple ќе додаде откажување на бучавата што во моментов ги користи новиот AirPods Pro., Но сите овие се гласини, така што ќе биде време да ги видите новите карактеристики што се спроведуваат откако ќе бидат официјално претставени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.