Нови слушалки BeatsX кои ќе бидат лансирани во наредните денови

На AirPods Тие се најновите, големи, уреди од момците од Купертино, уреди кои во мала големина кријат многу повеќе технологија отколку што имаше првиот iPhone на пазарот. На W1 чипот е веројатно најинтересната работа кај овие слушалки, чип што овозможува безжична врска да се прави како со магија со нашите уреди, да не ги спомнувам сите опции што ни ги нуди со нивните контроли на допир.

W1 чип што Apple не сакаше да го остави исклучиво за AirPods, а тоа е дека заедно со AirPods момците на Apple ја претставија новата палета на слушалки Beats, запомнете дека брендот Beats го купи Apple и затоа зборува за Beats зборува за Apple, затоа Apple сакаше да го интегрира чипот W1 во најновите слушалки Beats. По лансирањето на Powerbeats3 и Beats Solo3, сега е ред на BeatsX, веројатно еден од најинтересните од новата палета, кој конечно ќе биде лансиран на пазарот во наредните денови.

И, тоа е дека BeatsX биле слушалки кои пристигнуваат доста доцна, зборуваме за тоа дека Apple ги претстави сите други слушалки во текот на последниот квартал од 2016 година, и овие BeatsX постепено се одложуваше. „Стартување во февруари“ беше последното нешто што го ставија од Купертино на продажната страница на BeatsX и жбиле момците во Бес Купи кои го сменија статусот на лансирање во „многу скоро“.

Тие ќе бидат по цена 149,95 € и тие можат да се купат en бела боја или црна боја. Во овој случај, ние се соочуваме со слушалки за во уво споен со кабел Flex-Form, кога не ги користиме, можеме да им се придружиме во вратот, бидејќи тие ги имаат два магнети за обете да се држат заедно. Ние ќе ве известиме веднаш штом Apple го потврди официјалниот датум на лансирање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.