Новите бои за Powerbeats Pro сега се официјални

Се чини дека истекувањата што ги гледаме во последно време завршуваат и во овој случај официјално ги потврдивме боите за Powerbeats Pro кои пред неколку дена беа филтрирани меѓу гласините. Во Купертино тие само официјално ги лансираа пред неколку минути обновените слушалки фокусирани на најмногу спортисти, во црвена, небесно сина, зелена фстаци и розова боја.

Поврзана статија:
Новиот Powerbeats Pro ќе започне наскоро

Пред три недели веста за можно пристигнување на овие нови слушалки беше филтрирана по регистрацијата откриена во јужнокорејската база на податоци на НРРЦ. Неколку недели подоцна сè уште се шпекулираше за неговото ослободување и беа откриени боите. Само пред околу една недела се врати филтрацијата со боите и денес веќе ги имаме на располагање на веб-страницата на компанијата цена од 249,95 евра што е нешто поевтино од новиот AirPods Pro на компанијата.

Вистината е дека тие не сменија ништо во овие, како што веќе беше кажано во претходни прилики, ние се соочуваме со истите слушалки со нивната IPX4 сертификација, нивниот H1 и други, со многу повеќе впечатливи бои а според спортистите. Да, многумина можат да се одлучат за по трезвени бои, но повеќето спортисти имаат тенденција да носат светкави патики, маици, ранци и навистина раскошни дуксери. Со ова не значиме дека е за секого, иако овде важи добро познатата изрека: «Стоп за вкусови, бои».


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.