Новите гласини укажуваат на две нови големини за Apple Watch Series 7

Има с and помалку за да можеме повторно да ги видиме момците од Купертино во нова презентација, и тоа ќе биде едно од Главни пријави најочекувани во годината, бидејќи во неа ќе ги видиме уредите со што Apple сака да ја победи својата конкуренција следната година. Новиот iPhone 13 и новиот Apple Watch Series 7 би биле највообичаени, но вистина е дека Apple може да не изненади со нови уреди. Токму денес ви ги пренесуваме новите гласини за Apple Watch Series 7, ќе има нови големини покрај новиот дизајн ... Продолжете да читате дека ви ги даваме сите детали.

И пазете, се чини дека ремените ќе останат исти ... Веста ја објави корисникот UnclePan преку социјалната мрежа Weibo. Во него, тој зборува за Apple размислува за a Серија Apple Watch 7 41мм и 45ммНа Зголемување на големината што би било слично на она што се случи во 2018 година кога Apple ги зголеми димензиите на Apple Watch Series 4, зголемување на екранот за 30%. Има смисла со оглед на другите гласини што зборуваат за промена на дизајнот, а тоа беше дека во 2018 година, кога Apple, покрај промената на големината, суптилно го смени дизајнот на серијата Apple Watch 4. Патем, со редизајнирање на Исто така, компатибилни беа и претходните појаси на Apple Watch Series 4.

Нов дизајн, нови големини, нови карактеристики, нешто веродостојно за да ги натераат оние што веќе користат корисници на Apple Watch да поминат низ кутијата купување нов Apple Watch. На крајот тоа е уред кој има подолг животен век, а промената станува потешка. А за вас, што мислите дека Apple го менува дизајнот на следниот Apple Watch? Дали гледате веродостојно дека Apple исто така го зголемува екранот на овие? Дали сметате дека промената на новиот Apple Watch Series 7 има претходен Apple Watch? Ве читаме ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.