Новите кожни чанти од Apple имаат метални копчиња

кутија за iPhone-7

Apple веќе ја лансираше во Apple Store својата нова линија кожни футроли за iPhone 7, тие не може да изостанат. Реалноста е дека откако ќе го завиткаме нашиот нов iPhone 7 во еден од овие, доста е тешко да се разликува од претходниот модел. Сепак, Apple сакаше да вклучи мала варијација во овие случаи, нешто што многу корисници го бараа бидејќи во некои случаи, овие делови беа исклучително тешки. Новите кожни футроли на Apple за iPhone 6 имаат метални копчиња. Детал што многу корисници ќе го сакаат многу.

Ова е начинот на кој тие сакаа да комуницираат од Apple зошто малку го сменија дизајнот. Реалноста е дека тие не кажаа ништо за копчињата, ништо друго освен неговиот состав.

Истиот тим што го дизајнираше iPhone 7 ги создаде овие футроли кои се вклопуваат како нараквица без да испакнат ништо. Тие се изработени од европска кожа пржени и обоени со посебен процес, тие се меки на допир и со текот на времето добиваат природен тон. Внатрешноста е изработена од мека микрофибер, а капакот на металното копче одговара на финишот на вашиот iPhone.

Овие копчиња се изработени од алуминиум, и ние би сакале да видиме како тие одговараат во живо на уредот, од очигледни причини, а тоа е дека тие копчиња таму се наменети за танцување, а на крајот може да изгледаат како марака наместо iPhone. Но, не се сомневајте во тоа Beе бидеме во Apple Store на 16-ти со единствена намера да видиме колку добро се вклопуваат овие случаи. на новиот iPhone 7, и како што сме, пробајте го. Овие случаи сè уште ја одржуваат цената на минатите години, „само 55 евра“ директно во продавницата на Apple. Од друга страна, кориците што се изработени од силикон не го стекнале ова својство да имаат алуминиумски копчиња.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.