Пристигнуваат новите полначи MagSafe, пред iPhone

MagSafe Тоа е нешто што оние кои работиме со производите на „Епл“ некое време, го знаат доста добро. Дебитираше како исклучително удобна карактеристика на MacBook, бидејќи магнетизираше комерцијален полнач што спречуваше паѓање на уредот и спаси кршење на приклучокот за поврзување.

Овој познат MagSafe исчезна со доаѓањето на USB-C во опсегот MacBook, сепак, во Apple никогаш не можете да се откажете од технологија за мртви. Новиот полнач MagSafe на Apple и компатибилните додатоци веќе ги достигнуваат корисниците, долго пред нивните компатибилни iPhone-и. Ајде да погледнеме во овој необичен производ.

Во суштина, она што го имаме е магнетски и жичен безжичен полнач, хибрид помеѓу полнач Qi и традиционално кабелско полнење. Како предност, ќе можеме да го полниме додека го користиме или зборуваме на телефон, сепак, Не наоѓам голема разлика во однос на традиционалното полнење преку кабелот. Замислувам дека ова е почеток на кампањата на Apple за отстранување на физички порти од iPhone.

Appleе беше вистински детал за Apple да го вклучи во полето, Замисливме дека не се вклопува во тој мал „плик“ во кој се чини дека iPhone 12 наскоро ќе биде испорачан. Патем, на 23-ти имате закажано средба со нас за отклучување и први впечатоци.

Поврзана статија:
Прво отклучување на iPhone 12 Pro

На ова видео можеме да видиме и некои додатоци како Силиконската кутија тоа ќе ни помогне да ги вчитаме адаптерите MagSafe. И тоа е дека компанијата Купертино елиминира многу од своите корици на мозочен удар и сега ги направи сите компатибилни со полнењето MagSafe во однос на iPhone 12.

Потсетуваме дека овој MagSafe, кој веќе може да се најде за околу 45 €, не вклучува полнач Ниту едното ниту другото, така што ќе мора да ставите барем уште 25 евра во Apple Store и шегата ќе изнесува околу 70 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.