Новиот Powerbeats 4 се појавува на полиците на Walmart пред лансирањето

Удари во моќност 4

Неколку недели зборувавме за новата генерација на Powerbeats што Apple има намера да ја пушти во продажба во следните неколку недели откако неговото постоење ќе излезе во кодот на најновите бета верзии на iOS 13, откако се здоби со сертификација FCC и протекоа сите нејзини спецификации.

Дека во моментот тие не се официјално презентирани, не е доволна причина за стоковните куќи Волмарт во САД, имајте ги веќе на продажба како што можеше да провери корисникот Еди wap, кој имал можност да ги фотографира.

Еди тврди дека новите Powerbeats 4 се достапни на Рочестер Валмарт во Newујорк. Како што можеме да видиме на горната слика, Тие се достапни во трите гласини бои: црна, бела и црвена. Покрај тоа, кутијата ни го покажува истиот дизајн што исто така протекол и ја вклучува легендата 15 часа автономија, што исто така одговара на спецификациите за кои се шпекулира дека може да ги има овој модел.

Но, она што е највпечатливо е нејзината цена: 149 американски долари. Ако земеме предвид дека Powerbeats 3 има официјална цена од 199 долари, ова претпоставува намалување на 50 долари во нејзината официјална цена, иако е можно да ги најдете за помалку од 100 долари.

Оваа нова генерација на Powerbeats ќе биде управувано од чип H1 од Apple, што ќе ви овозможи да го користите Siri преку командата „Еј Сири“ и ќе ни ги понуди истите карактеристики што во моментов ги наоѓаме и во AirPods и AirPods Pro.

Не знаеме зошто тие се веќе достапни во Walmart пред да бидат официјално претставени, но веројатно се должи на грешка на вработен, така што нема да потрае долго да се отстранат од полиците на овој трговски центар.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.