Нови бои за кутии за iPhone и Apple Watch

Во овој случај го имаме нови бои за куќиштата iPhone XS и iPhone XS Max, заедно со три нови модели и бои на прерамки што веќе ги виде Интернет продавницата на Најк за Apple Watch пред неколку дена и кои сега се достапни во официјалната продавница на Apple.

Има се повеќе нови модели и бои што ги имаме на располагање во продавницата на Apple и точно е дека разновидноста е вкусна, па можеме да кажеме дека сакаме што Apple додава нови бои и модели до огромниот веќе постоечки каталог.

Новите силиконски футроли за iPhone се: хибискус, нежно жолта и океанска зелена боја. Неговата цена е 45 евра во продавницата „Епл“ и отсега ќе можеме да ги купуваме од самата мрежа на компанијата и да ги прими дома на 4 декември или истиот ден земете го во официјалните продавници на фирмата.

Од друга страна, ремените Најк што можеа да се видат директно во продавницата Најк и кои сега им се достапни и на корисниците на продавницата „Епл“, се боите: тиркизна спортска светлина, зелена во боја и пушена мавта. Овие нови ремени може да се најдат и во моделот Loop Nike Sport, по цена од 59 евра.

Ние навистина не купуваме повеќе ремени или футроли за цената на овие, одиме во продавници на трети страни и ги купуваме овие додатоци по навистина смешна цена во споредба со Apple. Но, напротив, овие куќишта и ремени на Apple имаат спектакуларен квалитет што не можеме да го споредиме со овие додатоци од трети страни. Во секој случај, разновидноста на бои и модели секогаш ќе биде добредојдена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.