Нови бои за AirPods Max со пристигнувањето на AirPods Pro 2

AirPods Макс

Пристигнувањето на првите слушалки надземни од Apple, AirPods Max, пристигна со добар грст бои под раката: простор сива, сребрена, зелена, розова и небесно сина. Сега, нов извештај го покажува тоа можеме да очекуваме нова серија на нови AirPods Max бои во последниот квартал од годината заедно со лансирањето на новата верзија на AirPods Pro. Вестите доаѓаат натоварени со слушалки.

Во најновата публикација на аналитичарот Марк Гурман на Блумберг, тој самиот укажува на тоа Apple има планирано две ажурирања за својот каталог AirPods. Од една страна, и како што се шпекулираше, обновување на AirPods Pro со „изненадувања“ како нов дизајн и нови сензори.

Најновите гласини навистина укажуваат на тоа новиот AirPods Pro 2 ќе има нов дизајн и поддршка за без загуба звук за прв пат. Ќе видиме како Apple ја имплементира оваа технологија бидејќи ќе има директно влијание врз поврзувањето на AirPods. Гласините укажуваат и на нови сензори за активност, за подобрување на сите здравствени проблеми на кои Apple се фокусираше во последниве години и кои би можеле да дадат индиции за тоа што Apple подготвува за иднината. фитнес.

Гурман, исто така, посочи дека, покрај новите Pro модели, Apple подготвува фејслифт за AirPods Max, со намера да воведете нова палета на бои на овие. Дополнително, аналитичарот очекува и пад на цените на овие, иако нема знаци за нив. Не би било невообичаено AirPods Max да внесе дополнителен новитет во новите бои бидејќи, според Гурман, еден од карактеристиките е да се има загуба аудио, но со воведувањето на ова во AirPods Pro 2, На овие уреди ќе им треба некоја диференцијална карактеристика за корисниците (а уште повеќе со оглед на нивната цена...).

Се чини дека оваа година е време за обновување на целата висока класа на слушалки. Со влезниот опсег ажуриран минатата година со третата генерација на AirPods, Apple ќе се фокусира оваа година на корисниците на кои им треба „повеќе премиум“ уреди да им даде нова слатка за да ги ажурираат своите уреди со многу добри подобрувања.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.