Нови бои за силиконски футроли iPhone 11 и 11 Pro

Покрај новата палета на бои за ремените „Епл воч“ лансирана пред неколку часа, во Купертино тие не сакаат да ја пропуштат опцијата за комбинирање на овие и нивниот врвен уред: „Ајфон“. Затоа, три од четирите бои лансирани за Спортските ленти се ставени на располагање на корисниците. Во овој случај, соодветните силиконски навлаки се токму тие Сега се достапни за iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max. 

Како што велиме, лентите за часовници додаваат А. сивата боја не е достапна на футролите за овие модели на iPhone. Останатите бои се достапни и се како што следува:

  • Платно сина боја
  • Морска пена
  • Витамин Ц (портокал)

Цената за сите нив е 45 евра и подготвени се да ги купат корисниците кои ќе ги добијат. следниот петок, 12 јуни. Засега, овие нови футроли за iPhone не се достапни во продавниците на Apple, но сигурно ќе бидат наскоро. Како и кај ремените Apple Watch, овие силиконски футроли се специјално создадени од Apple за различните модели на iPhone 11, и секоја од нив совршено се прилагодува на уредот правилно прилагодувајќи се со копчињата за јачина на звук, страната на копчето и дизајнот. Внатрешноста е обложена со микрофибер за да се заштити iPhone.

Како што коментираше мојот партнер Начо, летни футроли и ремени обично пристигнуваат за WWDC но во овој случај Apple сакаше да го унапреди ова лансирање и тука ги имаме на располагање новите бои.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.