Нови видеа за iPhone 13: Отпорност на керамика и прскање

Телефоните на Apple, познатиот и спектакуларен iPhone, не се само доблест на придобивките во однос на карактеристиките и функциите благодарение на iOS, туку нивниот хардвер е подготвен за мали непредвидени ситуации кои можат да ни се случат секојдневно. Никој не е безбеден од пад на телефонот во одредени ситуации или дури и од влажнење на iPhone поради невнимание или невнимание на друго лице. Токму тоа го истакнува Apple во двете нови најави што ги лансираше денес во своите официјален канал на YouTube. не потсетува наu Керамичка конструкција и заштита од прскање.

iPhone е телефон совршено компатибилен со секојдневниот живот. Во нормални ситуации, тоа е телефон кој може да се справи со нашите секојдневни задачи без најмал проблем. Без разлика дали сте многу активна личност или не, iPhone има квалитет на градба што значи дека не страдаме од одредени паѓања или одредени ситуации каде што може да примиме прскање. На овие крајности не потсетуваат двете нови објави од Apple, објавени денеска на неговиот официјален канал на YouTube. И двајцата користат ист слоган „Не грижете се, тоа е iPhone“. Две реклами секоја прикажува по една добрина. 

Керамички изглед на iPhone

Првата реклама ни кажува за квалитетот на керамичката изработка на iPhone.. Како и во вообичаените секојдневни ситуации, не треба да се грижиме бидејќи дури и да падне од масата и да удри на земја, ќе продолжи да работи како ништо. Во рекламата го гледаме телефонот без футрола што му дава дополнителна заштита, па можеме да разбереме дека не му треба, иако никогаш не боли.

Во вториот, цениме како еден мирен ден во базенот можеше да се претвори во катастрофа поради потребата на нашите пријатели кучиња да ја истресат водата во нас. Меѓутоа, на Способноста на iPhone да се спротивстави на прскање како ништо, благодарение на стандардот IP 68, да прави денот да продолжи да биде совршен.

Две карактеристики за помирно со нашиот iPhone 13. Еве ги огласите:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.