Нови гласини: iPad Air со Touch ID под екранот и MacBook со ARM процесор

iPad Pro

Гласини, гласини. Погледнете како ни се допаѓаат непотврдени вести за идните уреди на Apple. Поминавме неколку недели со шпекулации и читање за идниот iPhone 9. iPhone SE е веќе лансиран, веќе ги видовме сите негови карактеристики, бидејќи веќе не сме заинтересирани. Продолжуваме со нови гласини за идните уреди.

Постои сметка на Twitter познат по ширењето гласини за новите уреди на Apple. Со текот на времето, вистината е дека има тенденција да биде сосема исправна во врска со новостите што ги вели корисникот, па дури и ако треба да ги земете со пинцети, да речеме дека тие се многу цврсти пинцети, како оние од каблите за полнење на автомобилот батерија. Ајде да видиме што е важно.

Анонимен корисник на Twitter, познат по откривање тајни За идните уреди на Apple, оваа недела ја натера сината птица да испее интересни новости. Имајќи предвид дека неговата историја на пеење е прилично точна и забележлива во повеќето вести што ги дава за идните уреди на „Епл“, барем треба да го слушате.

Разговор за гласини кои веќе беа познати од други извори и кои не придонесуваат за ништо ново, но има три од нив се новина и за што ништо не беше коментирано. Тој предвидува нов iPad Air со Touch ID, 12-инчен MacBook базиран на архитектурата и контролер за игри на Apple за 2021 година. И тој беше толку удобен.

Добрата работа кај Твитер е што зборовите не се разнесуваат. Ако не го избришете напишаното, тоа трае засекогаш, и многу е лесно после време, да проверите дали сте биле точни во она што сте го предвидиле во вашиот ден. На 12 март, оваа сметка тврдеше дека Apple развива „AirPods X« Jonон Просер го потврди тоа на 7 април. Тој прецизно откри и разни детали за новиот iPhone SE пред кој било друг вид на информации, вклучувајќи го и познатиот Минг-Чи Куо.

Twitter

Обично ги имате вистинските предвидувања

Тој предупреди дека овој последен iPhone ќе биде лансиран во втората недела од април и ќе доаѓа со три капацитети за складирање. Тој, исто така, предвиде дека лансирањето на новиот iPad Pro тоа би било направено во третата недела од март. Ако сакате да го проголтате, тој предвиде дека iOS 13.4 ќе биде објавен на 25 март. Конечно, ажурирањето беше направено еден ден претходно.

MacBook Pro со ARM, мини HomePod, нов iMac.

Значи, откако ќе се потврди дека оваа сметка не лансира сиренски песни, но дека тие се основани и точни предвидувања, да видиме како по ѓаволите смета.

Тврди дека Apple планира да лансира AirPods од третата генерација, 13-инчен MacBook Pro со Процесор на АРМ, нов iMac, нискобуџетен iPad со чип A12 Bionic, мини HomePod, нов Apple TV, безжичен полнач со еден уред и четири модели на iPhone 12 со чип A14, поддршка за 5G, понизок степен, ProMotion дисплеј 120 Hz со нова сина боја боја Исто така, вклучен во пакетот новини е „контролорот на игри“ на Apple за 2021 година. Земете го сега.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.