Што има ново на CES 2016 за Apple Watch

CES-2016

CES 2016 има големо отсуство: Apple. Но, како и секогаш, компанијата за јаболка е главниот протагонист кај сите производители кои презентираат додатоци за своите производи. Оваа година, додатоците на USB-C играат и посебна улога (запомнете дека Apple беше еден од првите што го користеше во својот нов MacBook пред една година), HomeKit (што се чини дека конечно полета) и, се разбира, Apple Гледај Ви прикажуваме неколку додатоци за последниве што најмногу го привлекоа нашето внимание.

Канекс

Канекс

Производителот на додатоци за Apple претстави надворешна батерија од 4000 mAh способна да го полни iPhone-от благодарение на USB-врска и Apple Watch. Сè-во-едно совршено за патување и без исцрпување на батеријата на кој било наш мобилен уред, овозможувајќи употреба на двата уреди неколку дена без да се грижите дали имате приклучок во близина. Сè уште не ја знаеме цената или достапноста, но ќе бидеме многу свесни за овој интересен полнач.

Грифин

слика

Со истата цел, но нешто поограничена, Грифин го лансираше овој полнач за клучеви за вашиот Apple Watch. Во овој случај, можеме да го полниме само нашиот часовник, бидејќи тој нема никаква USB-врска за да приклучи кабел за нашиот iPhone, но со неговиот Капацитетот од 800 mAh ќе ви овозможи да го наполните часовникот околу четири пати без да користите приклучок. Покрај тоа, прстенот за да може да го користите како приврзок за клучеви значи дека секогаш можете удобно да го носите со вас. Оваа Грифин „Травел Пауер Банка“ е со цена од 69,99 УСД и ќе пристигне во средината на оваа година.

Грифин-ленти

Истата марка претстави и ремени за часовникот „Епл“. Спортски модел изработен од силикон и достапен во светли бои, Trailer Watch Band (39,99 американски долари), и друг кожен модел кој многу потсетува на ременот Хермес и ќе има цена од 59,99 долари. Двата ремени нема да бидат достапни до втората половина на оваа година.

ЗАГГ

screen-shot-2016-01-06-at-3-11-07-pm

Мобилната станица за полнење ZAGG е надворешна батерија што ви овозможува наполнете го вашиот Apple Watch и вашиот iPhone со капацитет до 5000 mAh што дава многу повеќе од два дена апсолутна автономија со вашите два уреди. Haveе мора да почекаме до март оваа година за да можеме да го набавиме, а неговата цена е 79,99 американски долари.

хипер

хипер

Hyper ни нуди друга надворешна батерија за полнење на нашите Apple Watch и iPhone. Со Капацитет 3800 mAh, исто така, неговиот дизајн овозможува да биде совршена пристаниште за полнење за нашата ноќна маса и дека можеме да го користиме и за транспорт на нашиот часовник. Направен е од алуминиум со четири достапни бои (иста како и кај новите iPhone-и) и има цена од 99,95 долари, иако можете да го резервирате сега и да добиете попуст од 20%. Испратено е на крајот на јануари и веќе можете да направите резервација во неа Официјален сајт со тој попуст.

Истата марка ни покажа лента за Apple Watch изработена од ист челик (316L) и достапна во две бои, сребрена и просторо сива. Неговата цена е навистина интересна со оглед на квалитетот на материјалот и дизајнот: 69,95 УСД за двете големини (38 и 42 мм) и боите. Можете исто така да добиете попуст од 20% со резервација сега на ваша Официјален сајт.

ЗЕНС

ЗЕНС

Уште еден преносен полнач за нашиот Apple Watch овој пат со многу минималистички дизајн. Тоа е бела коцка со доволен капацитет да го наполниме нашиот часовник до четири пати. Најдоброто нешто е што нема да ни треба никаков кабел бидејќи тој вклучува сопствена технологија за полнење на Apple Watch. Неговата цена е 70 долари и ќе мора да почекаме до март за да ја имаме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.