Нови ракавици Муџјо, за да не ве остави студот без iPhone

Муџјо е познат по своите кожни футроли за iPhone, но има и други додатоци, меѓу кои се истакнуваат неговите ракавици изработени од различни ткаенини. Тие имаат кожен модел, други модели од памук, а минатата година го лансираа својот „бестселер“, спортски ракавици со одлична изолација од студ и ветер. Оваа година тие го подобрија тој модел и додадоа нов со уште еден слој на изолација за екстремен студ.

Оригиналниот модел, чиј осврт го објавивме минатата година (линк) е подобрена оваа година со нов слој на изолација што ви овозможува да ги загревате рацете во поладни средини. Тие исто така подобрија некои аспекти што Тие помагаат да се направи одзивот на допир на екранот уште подобар и го одржуваат одличниот дизајн што ги прави многу удобни и совршено прилагодено на вашата рака. Силиконските ленти на вашата дланка помагаат да го држите вашиот iPhone без да го испуштите. Неговата цена е 49,90 € на веб-страницата на Мујо.

За оние кои се постудени или кои живеат во области на силен студ, лансираа уште еден нов модел, слично на претходното, но со уште еден слој на изолација. Останатите подобрувања, како тактилната реакција, исто така се вклучени во овој нов модел, а неговата цена е нешто повисока од другиот модел, достапна за 59,90 € на веб-страницата на Мујо.

Поврзана статија:
Користете го вашиот iPhone со квалитетни и елегантни нараквици благодарение на Муџјо

Покрај овие нови модели, тие имаат и други ракавици изработени од различни материјали, сите компатибилни со екраните на допир на кој било паметен телефон. Без сомнение, мојот омилен модел е кожниот, со исклучителен квалитет и кој по неколку години се уште е беспрекорен. Доколку сакате нараквиците да го користат вашиот iPhone на улица за време на зимскиот студ, а нараквиците со белите совети не се ваш стил, погледнете го каталогот Муџјо затоа што нема да ве разочараат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.