Нови понуди на Koogeek во автоматизација на домот и здравје

Уште една недела ви донесуваме избор на понуди на производи Koogeek за автоматизација на домот и здравје. Овој пат имаме Производи компатибилни HomeKit и Amazon Alexaкако сензорот за прозорци и врати, паметни приклучоци, паметни електрични ленти со независни приклучоци за полнење преку УСБ и маканеадор за враќање на вашите мускули.

Сите овие производи ќе бидат во продажба неколку дена, така што нивната цена ќе биде навистина привлечна. Треба да ги користите само кодовите што ги вклучуваме подолу за да го добиете овој попуст. Промоцијата важи само до 19 ноември и тоа само за првите 50 продадени единици на секој производ.

Сензор за врата и прозорец

Тоа е уред кој е компатибилен со HomeKit и, поставен на врата или прозорец, открива кога е отворен, испраќајќи ви известување или дејствувајќи како активирач за да започнете друга акција, како што е вклучување на светло. Неговата инсталација е многу едноставна, а малата батерија значи дека не ви треба приклучок во близина за да работи. Неговата вообичаена цена е 30,99 €, но со купонот AFBAYHAQ останува на 19,99 € на Амазон (линк)

Паметен приклучок

Овој приклучок е компатибилен со Amazon Alexa и Google Assistant, така што можете да користите кој било од двата системи за домашна автоматизација за да контролирате вклучување и исклучување на кој било уред поврзан преку него. Кодот што треба да го користите е 95I3DQXC и со тоа цената е следна:

 • 1 приклучок: оди од 17,99 € до 12,95 € (линк)
 • Пакет од 2 приклучоци: од 29,99 € на 21,59 € (линк)

Паметна лента

Овој пат тоа е лента компатибилна со Amazon Alexa и Google Home, со четири независни приклучоци што можете да ги контролирате користејќи ги овие виртуелни асистенти, а исто така има и четири USB порти (сите овие се контролираат истовремено) за да може да ги наполните вашите уреди што имаат потреба од само кабелот. Неговата вообичаена цена е 35,99 € и со кодот BU43AEXG останува на 28,79 € на Амазон (линк)

Дигитален електростимулатор

Овој мал уред се поврзува со вашиот iPhone преку Bluetooth и ви овозможува да го контролирате интензитетот на вашата масажа со различни нивоа. Совршен за опуштање на мускулите после интензивно вежбање или за ублажување на ситни болки во мускулите. Неговата големина го прави совршен да се користи во секое време, насекаде, за време на работа или додека читате книга. Неговата вообичаена цена е 29,99 €, но со кодот H4J7IVEI останува на 20,99 € на Амазон (линк)

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Франциско dijo

  Но, приклучокот не е компатибилен со HomeKit, барем приклучокот

  1.    Луис Падилја dijo

   Јас го велам тоа во статијата, Amazon Alexa и Google Home