Нови понуди на Koogeek и Dodocool за ограничено време

Во случај да сè уште не сте го завршиле Божиќниот шопинг и имате некои подароци што чекаат за Три кралеви, или едноставно сакате да ја искористите добрата понуда и да го комплетирате вашиот каталог на паметни производи и додатоци, ви донесовме нов избор на понуди на Koogeek и Dodocool кои сигурно ќе ве интересираат.

Во овој избор вклучуваме разни видови паметни приклучоци, компатибилни со Amazon Alexa, адаптер за сијалица компатибилен HomeKit, масажер што можете да го контролирате од вашиот паметен телефон, MP3 плеер и ракав за вашиот 13 ″ MacBook Pro или Air.

Паметен приклучок за Алекса

Овој паметен приклучок може да се контролира од апликацијата Koogeek за вашиот iPhone или од кој било паметен звучник што има инсталирано Алекса и вештината Koogeek, веќе достапна на шпански јазик. Може да вклучите кој било уред поврзан на овој приклучок користејќи го вашиот глас или воспоставувајќи рутини од апликацијата Alexa за iPhone. Неговата вообичаена цена е 17.99 €, но со кодот N65 UNBLN Тоа е 12,95 €, а ако купите два, 21,59 € во Амазон (линк)

Паметна лента за Алекса

Со истите функции како и претходната, но со четири независно контролирани приклучоци и четири USB порти што ќе служат за полнење на кој било уред само со компатибилен USB кабел, оваа електрична лента е идеална за оние кои сакаат да направат паметни неколку „нормални“ уреди. Неговата вообичаена цена е 36,99 €, но со кодот AY8Z2PVB Останува на 26,99 € на Амазон (линк)

Паметен масажер

Тоа е уред што можете да го контролирате од вашиот паметен телефон, било да е тоа iPhone или уред со Android, преку апликацијата Koogeek Health што ја имате на располагање во App Store и во Google Play. Тоа е уред кој преку електрична стимулација ќе ја масира областа каде што ќе ја поставите. Има 10 различни нивоа на интензитет и неколку модалитети на масажа кои се движат од релаксација до спортска масажа. Многу е лесно да се работи од паметниот телефон или од контролите вклучени во уредот, а има батерија од 180mAh што му дава автономија од 300 минути. Се полни со помош на кабел microUSB. Неговата вообичаена цена е 29,99 €, но со купонот 5GT73WLX Останува на 19,99 € на Амазон (линк)

Адаптер за сијалица за HomeKit

Овој додаток ја претвора секоја редовна (E27) сијалица во паметна сијалица компатибилна со HomeKit. Мора да го поставите помеѓу сијалицата и држачот на ламбата, и на овој начин ќе го контролирате од апликацијата Home, апликацијата Koogeek или преку Siri на вашиот iPhone, iPad, Mac или HomePod. Неговата вообичаена цена е 32,99 € и со кодот 6ZA8VXEB останете на 27,99 € на Амазон (линк)

MP3 плеер

Ако сте од оние кои не сакаат да го носат вашиот паметен телефон насекаде за да уживаат во музиката, овој MP3 плеер е токму она што го барате. Со многу мала големина, 2 ″ екран и направен од алуминиум, овој плеер Dodocool има 8 GB внатрешна меморија што може да се прошири до 256 GB преку мемориска картичка и вклучува FM радио. Неговата вообичаена цена е 49,99 €, но со кодот TTFHJ2L8 Останува на 37,99 € на Амазон (линк)

MacBook 13 ″ ракав

Dodocool исто така ни нуди чувствуван ракав за 13-инчни MacBook Pro и Air со кои можеме да го пренесеме и заштитиме нашиот лаптоп на Apple. Вклучува и торба со ист материјал за глувчето (или полначот) и на тој начин да можеме да носиме сè што ни треба за интензивно користење на лаптопот. Неговата вообичаена цена е 10,99 €, но со кодот 5MYS3VLY Останува на 7,69 € на Амазон (линк)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.