Нови ремени за часовници на Apple и iPhone X

Покрај количината на софтвер објавен за програмерите вчера попладне, во мрежната продавница имаме неколку нови производи, малку, но некои новости постојат. Во овој случај станува збор за некои Ленти за Apple Watch и неколку навлаки за iPhone X во различни бои.

Не е дека има многу додадени, но има три нови бои за избор, Праска, море зелена и небесно сина боја. Овој пат нема премногу нови модели, но замислуваме дека тие ќе продолжат да додаваат бои и во иднина на огромната колекција што веќе ја имаат на располагање денес.

Три нови бои за избор од корисниците

Ремените се изработени од силикон и може да се купат директно од Специфичен дел од додатоците на Apple Watch. Засега, силиконскиот спортски ремен, како и новите футроли iPhone X, се достапни од сега на интернет и со истата денска испорака. За неговата цена, бидејќи иста како и останатите слични модели, ние зборуваме 59 евра за ремени Apple Watch и 45 евра за футроли за iPhone X.

Од друга страна, мора да инсистираме не-лансирањето на моделот Apple Watch Series 3 со LTE конекција во нашата земја, нешто што ни се чини погрешно и се надеваме дека компанијата ќе ги стави батериите со операторите и ќе можеме да уживаме во предностите на овој модел. Да, ја имаме Apple Watch Series 3 во Шпанија, но недостасува главната новина на оваа нова верзија, а тоа е дека можеме да го користиме на многу посамостоен начин од нашиот iPhone.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Damien dijo

    Промашивте да коментирате дека LTE Cellular верзијата ќе пристигне во Мексико и Бразил на 15 јуни! Не разбирам зошто да не во Шпанија!