Нови ремени за Apple Watch и футроли за iPhone

Новиот iPad Pro, новиот Mac mini и новиот MacBook Air не се само новините што ги започна компанијата Купертино попладнево. Прелистувајќи ја мрежата уште малку, наоѓаме нови Куќишта за iPhone, куфери за iPhone и нови ремени за Apple Watch. Сето ова по низа иновации на производи што не оставаат прекрасно среда попладне ограничено дома поради проклетиот вирус што ја погодува целата планета, да, коровирусот Ковид-19.

Вчера на подкастот на „Епл“ разговаравме за можноста „Епл“ наскоро да лансира нов „Ајфон 9“ и „Ајпад про“, добро, особено Луис кој беше желен да ги види новостите за овој „Ајпад про 2020“. Па, неколку часа подоцна, „Епл“ ги лансираше овие „Ајпад про“ заедно со MacBook Air со тастатура со ножици и Mac mini со поголема моќност внатре. Ние исто така имаме како и обично во ова време на нова колекција на ремени за Apple Watch и нови силиконски футроли за iPhone.

Три нови бои за спортски ремени и соодветни футроли за iPhone: Кактус, грејпфрут и сурфер сина што ги најдовме во флуороеластомер високи перформанси специјални. Потоа, во моделите гледаме и нови модели Спортска јамка, кои се најлон оние во неонска розова, сончево жолта, сурфа сина, неонска вар и витамин Ц која е оваа боја. Ги наоѓаме и моделите Најк Спорт во бои црна / интензивна вар и полноќна тиркизна / зелена аурора, моделите Најк Спорт Јамка светско индиго / интензивна вар и хипер-црвено / зелен нептун и конечно кожни ремени со три модели, паун, длабоко сина и малина. Во рамките на последното има варијанти со златна тока и сребрена тока. Хермес исто така додадете го вашиот нови ремени овој пат со 5 нови модели и забранети цени за повеќето смртници.

Новиот Ајфон силиконски футроли Тие исто така се во комбинација на бои со оние на Apple Watch: кактус, грејпфрут и сино сурфање. Овие случаи се достапни на веб-страницата на Apple за модели на iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max. Кожените модели на Folio додаваат боја: паун.

Темата на имињата на боите на кориците е претпазлив помалку iousубопитен во Епл Шпанија, сè уште го паметам оној капак во боја, тегет, со кој толку многу се смеевме пред неколку месеци. Сега, исто така е точно дека боите се навистина убави во повеќето случаи и за вкусови ... бои.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.