Нови силиконски ремени UAG за Apple Watch со традиционално прицврстување

UAG

Поради коронавирусот, Apple сè уште не ја воведе својата палета на ремени за пролет, палета на ремени што традиционално беа воведени во март. Како што се приближува летото, и додека чекаме за новата палета на ремени на Apple, момците од УАГ веќе го достави својот облог.

Производителот на додатоци за ремени за Apple Watch, претстави два силиконски ремени кои го интегрираат традиционалниот механизам на бравата на часовникот. Материјалот што Apple го користи во спортските ремени е многу удобен и елегантен, сепак, многу корисници сметаат дека не е безбедна опција поради системот за прицврстување.

Овој систем за прицврстување на ремени Apple Watch се состои од игла и дупка за да се задржи на рачниот зглоб. Новите ремени UAG се направени со ист силикон како и спортските ремени Apple Watch, но со традиционален систем за прицврстување на бравата за цел живот, систем што нуди безбедноста што ја бараат корисниците на овој вид ленти.

UAG

Како и спортскиот бенд „Епл Воч“, остатокот од лентата е скриен во ременот за да не се мачи кога носиме долги ракави или ќе се фатиме во некој елемент од активноста што ја работиме.

Асортиманот на Scout Apple Watch опсези на Apple Watch е достапен во бои црно и маслиново. Наскоро ќе биде достапен и во боја портокалова. Цената на овој ремен е 29,95 УСД.

UAG

Другиот ремен што UAG го стави на располагање за ова лето е опсегот Цивилен часовник на Apple, каиш што е исто така направен од силикон, традиционален механизам за токи, но е готов во две бои. За време на неговото лансирање, тој е достапен во чеша / портокалова и црна / портокалова боја. Цената на овој ремен е 39,95 УСД.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.