Нови бирања, родителски контроли, тахиметар и повеќе на следниот Apple Watch

Епл Види

Ако вчера зборувавме за можноста следниот Apple Watch да биде способен да ги мери нивоата на кислород во крвта, вестите за watchOS 7 и Apple Watch Series 6 нема да запрат тука. Тахиметар, мониторинг на спиење, нови бирање и нова родителска контрола за часовникот „Епл“ се некои од промените што нè очекуваат во следното ажурирање.

Следниот јуни, ако коронавирусот го дозволи тоа, ќе можеме да ги видиме новостите што ќе ни ги донесе watchOS 7, следното големо ажурирање за Apple Watch. Многу од овие функции ќе бидат споделени од постојните модели, а некои ќе бидат ексклузивни за новиот модел што го лансира Apple. по летото затоа што ќе им треба нов хардвер. 9to5Mac има пристап до дел од кодот iOS 14, а во него тие најдоа многу интересни податоци кои зборуваат за некои од овие функции што ќе ги видиме за неколку месеци.

Changesе има промени во бирањата на Apple Watch, како и секогаш кога има ажурирање од овој тип. Но, не само во однос на самите сфери, туку и нова опција што ќе ви овозможи да ја споделите вашата сфера како што е конфигурирана со други корисници. Не е јасно дали оваа одлика може да се користи директно од APple Watch или ќе треба да биде преку апликацијата iOS. Покрај тоа, ќе има нова сфера, Infograph Pro, која ќе биде додадена на постојните, Infograph и модуларен Infograph. Во оваа нова „про“ сфера ќе има елемент што ќе биде главниот јунак: тахиметарот.

Тахиметарот е елемент што со години е присутен во конвенционалните часовници, до тој степен што престана да станува алатка за префрлување на биде декоративен елемент што практично сите часовници го вклучиле во нивниот бирач. Со овој елемент можете да ја пресметате брзината и поминато растојание со помош на неколку едноставни пресметки. Откако Apple Watch ја „позајми“ круната на аналогните часовници, со watchOS 7 ќе земете уште еден елемент од тој свет за вашиот Apple Watch.

Controlsе бидат вклучени и родителски контроли за Apple Watch. Овој паметен часовник стана предмет на желба за многу постари деца, кои веќе имаат свој iPhone и кои исто така сакаат да уживаат во својот Apple Watch. Но, што ако детето немаше iPhone? Според 9to5Mac Apple Watch за малолетничка може да се активира и контролира од iPhone на возрасен, без да му треба втор iPhone. Покрај тоа, можете да контролирате елементи како што се книгата со адреси, музиката што можете да ја слушате или дури и какви апликации и компликации можат да се користат во секое време, нешто идеално за да се контролира употребата на Apple Watch за време на училишните часови.

Покрај сите овие новини, ќе има и други, како што е следење на спиењето за кои веќе разговаравме, нови копчиња за контролниот центар на watchOS, можност за користење на споделениот албум Фотографии за бирање на нашиот Apple Watch, итн. Од она што во овој момент нема трага е продавница за сфери, нешто што многумина го чекаа со години.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.