Што има ново во следната верзија на WhatsApp

Лого на Whatsapp

Се чини дека веќе некое време, тимот за развој на WhatsApp ги составува батериите заедно. Во последните недели ги коментиравме следните новости што ќе ги вклучат следните ажурирања како што се видео повици или можноста за споделување на кој било вид документ. Се чини дека интеграцијата на двата служби е сè поблиску. Фејсбук мора да започнете да ги користите информациите што ги добивате од сите корисници на WhatsApp сега кога е повторно бесплатно како на почетокот  

Во моментов можеме да ги извезуваме нашите разговори преку апликацијата за да ги споделиме или да ги зачуваме подоцна. Но, како што откри германскиот блог Macerkopf WhatsApp, тоа би било тестирање на нова функција што ќе ни овозможи да ги извезуваме нашите разговори во компресирана датотека во формат ZIP, што исто така ќе ни овозможи да ги споделиме сите фотографии и слики што сме ги испратиле / примиле во тој разговор. Досега единствената достапна опција ни овозможува да го споделуваме поврзаниот текст, без дополнителна мултимедијална датотека. Оваа нова опција треба да доаѓа со верзијата на WhatsApp 2.12.17.689.

слика

Оваа нова верзија исто така ќе додаде нов поздравен екран што го прикажува глобусот составен од различни предмети како што се мобилни телефони, разговори, камери, микрофони, мапи ... Резиме на сите апликации што ги имаме на располагање на нашите паметни телефони. Но, покрај тоа, откако беше објавено дека WhatsApp стана потполно бесплатен, мораше и тоа избришете ги информациите поврзани со статусот на нашата сметка и времетраењето на лиценцата што ја договоривме за користење на апликацијата.

Од друга страна, откривме дека социјалната мрежа Фејсбук сака да продолжи да го интегрира WhatsApp уште повеќе во своите услуги и наскоро ќе додаде ново копче на мобилните апликации што ќе им овозможи на сите корисници да споделат каква било интересна објава преку WhatsApp. Оваа нова функција се тестира веќе неколку месеци во верзијата на Facebook за Android.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   IOS 5 засекогаш dijo

    И оние од нас кои имаат античко време дека не удира гром, нели? Затоа што веќе 2 месеци не напуштија без да можат да користат whatsap и без можност да закрепнат мизерен муабет! Без можност да ги известиме нашите контакти дека сме оставиле whatsap поради facebook!