Новото студио AirPods ќе се прави во Виетнам од јуни

Студио Аерододи

Постојат многу гласини за новите „Over-Ear“ слушалки кои Apple наскоро ќе ги пласира на пазарот. Ние веќе имаме карактеристики и знаеме кој, кога и кога, ќе ги направи. Па дури и името: Студио Аерододи.

Сега ни треба само дека сето ова е вистина, и сигурно по летото можеме да ги видиме на продажба во Apple Store, или можеби тоа е една од презентациите на традиционалниот главен Apple во септември. Да тој е “Уште една работа… », Асистентите ќе започнат ох! на изненадување, но вистината е дека ние веќе знаеме до името на овие шлемови.

Информациите денес објави извештај во кој се објаснува дека производителите Goertek и Luxshare Тие ќе соберат барем дел од новите слушалки AirPods Studio во Виетнам и ќе започнат со испорака кон Apple во средината на оваа година.

Како што претходно се шпекулираше, извештајот тврди дека слушалките вклучуваат откажување на бучавата. Apple веќе пласира на пазарот Битс Студио 3 со оваа одлика, но објавениот leон Просер неодамна тврдеше дека тие ќе бидат скоро исти шлемови, но брендирани како AirPods Studio, со цена од 349 американски долари.

Друг извештај што се појави пред неколку дена на Блумберг потпишан од Марк Гурман вели дека „Епл“ тестирал најмалку две верзии на овие слушалки, вклучително и „премиум верзија со ткаенини слични на кожа“ и „фитнес-фокусиран модел кој користи полесни материјали што можат да дишат со мали перфорации“, додавајќи дека барем една верзија може да има магнетски заменливи делови.

Пред неколку недели, аналитичарот Минг-Чи Куо, исто така, тврди дека надворешните слушалки на Apple кои се шпекулираат ќе одат во масовно производство на средина на 2020 година. Значи, она што го реков, ако тие се појават во главниот збор, тие нема да не изненадат премногу. Со ова темпо е можно дури и пред септември да видиме твитна фотографија од Виетнам.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.