Достапно е ново ажурирање за MagSafe батеријата на Apple

Apple лансираше А. ново ажурирање на фирмверот за батеријата Magsafe со што стигна до верзијата 2.7.b.0. Како се ажурира? Како можете да знаете која верзија сте ја инсталирале?

Покрај новите Beta што Apple ги објави денес, компанијата објави ново ажурирање на фирмверот за својата пренослива батерија, единствената надворешна батерија што Apple ја има во својот каталог. Компатибилна со новите iPhone 12 и 13, единствените што го вклучуваат системот MagSafe, оваа надворешна батерија добива и ажурирања кои ги подобруваат неговите перформанси и новата верзија е веќе достапна и ќе стигне до сите нејзини сопственици во следните неколку часаможеби денови. Како се ажурира батеријата? Какви вести вклучува? Како можеш да кажеш која верзија си ја инсталирал?

За жал, две од трите прашања немаат одреден одговор. Не знаеме точно како се ажурира батеријата и затоа не постои начин да се принуди ажурирањето. Сопствениците на MagSafe батерија имаат можност само да ја стават батеријата во својот iPhone и по можност да се поврзат на полнење преку Lightning кабел и да чекаат ажурирањето да пристигне на нивниот уред. Исто така, не знаеме ништо за промените што ги носи оваа нова надградба, бидејќи Apple не објавува никаква листа на промени со овој нов фирмвер. Тоа не е првото ажурирање што го добиватеВеќе минатата година, во декември, Apple го ажурираше уредот на верзијата 2.5.b.0.

Она што можеме да го знаеме е која верзија ја имаме во нашата Magsafe батерија. За да го направите ова, мора да ги внесеме поставките на нашиот iPhone со поврзана батерија на него. Во менито Општи информации, на дното од неа, ќе видиме дел што ја означува верзијата на MagSafe батеријата. Иако е единствената официјална MagSafe батерија што се продава, веќе има многу други модели од други брендови со уште подобри перформанси и со многу пониски цени, како што е Анкер y UGREEN кои ги анализираме и на нашиот канал.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хозе Луис dijo

    П.с уште не сум апдејтиран, синоќа беше приклучен на струја и вифи и ништо.