Новото ажурирање на 1Password ни носи нови карактеристики

1Password

1Password ни дозволува најавете се скоро автоматски на сите веб-услуги што сме ги зачувале во апликацијата, било да се тоа Gmail, Twitter, Facebook, Outlook, Amazon, банки воопшто ... покрај тоа што создаваме безбедни лозинки секогаш кога ќе се регистрираме за некоја услуга.

Од објавувањето на iOS 8, апликацијата стана бесплатна но само делумно бидејќи има про-функции преку набавки во апликации за отклучување на неколку многу интересни и корисни опции за цената што апликацијата претходно ја имаше пред промената, што беше 9 евра.

Про-верзијата исто така ни овозможува да додадеме софтверски лиценци, клучеви за безжичен рутер, да обележуваме и креираме папки за организирање на записи, создавање повеќе сводови покрај прегледајте ги датотеките прикачени на секој запис (Ако е така).

Апликацијата за управување со крос-платформа за лозинка 1Password штотуку доби ново ажурирање, додавајќи нови функции за iOS и Mac. Со ова ажурирање, апликацијата достигнува верзија 5.2, вклучувајќи нова алатка за додадете сопствени најавувања, каде што можеме директно да ја избереме услугата (Фејсбук, Твитер ...) што сакаме да ја додадеме.

Друга нова опција што апликацијата ја доби е автентикација во два чекора со случајни лозинки како и со Amazon, Tumblr, Outlook, Gmail ... како и можност да додадете нови полиња во записите како што се адреси и датуми.

Малку по малку се повеќе и повеќе апликации што ни овозможуваат пристап од нашиот iPhone преку податоците зачувани во 1Password што го користи Touch ID за пристап. Една од предностите на оваа апликација е синхронизирајте со апликација за работна површина, достапно и за Mac и за Windows, што ни овозможува директен пристап до нашите сметки во различни услуги од самата апликација, без да мора да ја пишуваме url-адресата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.