Ново видео Apple Shot на iPhone 13. Експерименти VI: Филмска магија

Снимено на iPhone

Во овој случај, компанијата Купертино лансира ново видео од Серија „Снимено на iPhone“ во која тој покажува како можете да извлечете максимум од „со некои додатоци за ефекти“ и камерата на новите iPhone 13 и iPhone 13 Pro.

Со наслов, Experiments VI: Movie Magic, ова ново видео објавено од Apple покажува како да извлечете максимум од моќните камери што се додаваат на уредот. Она што е јасно е дека со одредена техника, некои ресурси и многу желба може да се направат спектакуларни слики.

Тука го споделуваме видеото објавено од Apple во кое тие ја истакнуваат моќта на овој iPhone во однос на камерите со објаснувања и снимање трикови на овој краток Научна фантастика:

Може да се видат Донг Хун Junун и Jamesејмс Торнтон објаснувајќи како ја снимиле оваа научна фантастика кратко со камерите на новиот iPhone 13. Ова се експерти во оваа област и затоа е нормално дека резултатот е спектакуларен. Останатите ние смртници можеме да искористиме некои од триковите што се појавуваат на овие слики за нашите видеа, иако е тешко да се достигнат нивоата добиени во ова кратко.

Кампањата на Apple „Shot on iPhone“ е репер во видеата за креативност и работа долги години, навистина е одлична на многу начини и тоа е што покрај тоа што покажува што може да се направи со камерата на нашиот iPhone дури и да е не е објавен најновиот модел. Овие видеа ја истакнуваат одличната работа и генијалност на корисниците и професионалците кои прават ваков тип шорцеви со мобилен телефон, нешто што пред неколку години беше незамисливо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.